Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Neotřelé nápady na interiérové bylinkové zahrádky, Hyperbydleni.cz

Neotřelé nápady na interiérové bylinkové zahrádky

2.2.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Pokojové rostliny | Komentářů 0 |

Vánoční svátky jsou za námi a pokud se také již nemůžete dočkat prvního závanu jara, jistě se vám zalíbí interiérové bylinkové zahrádky, které nabíjejí sluneční náladou. Všechny jsou vysoce praktické a navíc nabízejí neotřelý design, takže váš okenní parapet promění v hlavní senzaci celého interiéru.

Neotřelé nápady na interiérové bylinkové zahrádky - foto, Hyperbydleni.cz
Zavařovací sklenice mají v interiéru opravdu široké využití. Vyzkoušejte je i v roli květináčů nebo váz, která jim obzvláště sluší. Nejnápadněji vypadá zavěšená varianta, která kolem sebe šíří pohodovou bohémskou náladu. Přednost dejte zbarveným zavařovačkám, které ve světle slunečních paprsků budou vypadat přímo famózně.
 
 
Spojení flory a fauny funguje vždy perfektně, a to i v rámci interiérového designu. Malá akvária se zabudovanými květináči na svěží bylinky rozhodně nikdo nepřehlédne. Z této nápadité dekorace, která působí vysoce relaxačně, nebudete moci odtrhnout oči.
 
 
Mini-skleníky připomínající zmenšené domečky vás uchvátí svým nevšedním, roztomilým designem. Dařit se v nich bude nejen vonícím bylinkám, ale všem rostlinám vyžadujícím vyšší teploty. Pomocí nich si můžete vypěstovat například v současnosti velmi populární mikrogreeny, což jsou nezralé výhonky zeleniny, salátů či bylinek, které jsou napěchovány nejen živinami, ale i chutí.
 
 
V současnosti velmi oblíbený vintage styl povyšuje každý kus neopracovaného dřeva na dokonalou dekoraci. Využijte tohoto trendu a na opotřebované dřevěné prkno nainstalujte květináče nebo skleněné nádoby s bylinkami. Při jejich instalaci se nedržte při zemi – zeleni to bude slušet nejen v jedné linii, ale také v cik cak řadě.
 
 
Samozavlažovací květináče vám ušetří spoustu práce. Pokud je nechcete kupovat, můžete si je snadno vyrobit z lahví od vína. Hrdlo lahve uřízněte a obruste dohladka. Naplňte hlínou a zasaďte rostlinu. Hrdlo dejte do zavařovací sklenice s vodou. Tyto originální samozavlažovací květináče oceníte například na chalupách, kde svou zelenou chloubu nemůžete pravidelně zalévat.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Neotřelé nápady na interiérové bylinkové zahrádky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo