Minizahrádka uprostřed bytu

31.1.2012 | Monika Kovačková | Pokojové rostliny | Komentářů 0 |

Většina z nás rozestavuje domácí rostliny po pokoji jednotlivě: jedna rostlina ozdobí stůl, druhá oživí poličku a třetí zaplní prázdné místo v rohu. Představíte-li si však krásné zahrady, jejich záhony překypují květinami různých druhů a hýří barvami, že jen stěží můžete odtrhnout oči od takové nádhery. Tak zkuste se i doma pokochat takovým záhonkem a sdružte své pokojové rostliny do skupin a zajímavě je nakombinujte.

Minizahrádka uprostřed bytu - foto, Hyperbydleni.cz

Rostliny, které jste si vybrali pro svůj domácí ostrůvek, musí mít podobné požadavky na teplo, světlo a zálivku. Nemusíte se hned vrhnout do čtení odborných knih - pokud rostlinky nějaký ten pátek máte, jistě správně odhadnete, co kterému druhu nejvíc vyhovuje.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem, jak si vykouzlit květinovou oázu uprostřed bytu, je seskupit rostliny ponechané ve vlastním květináči. Takto se ladně vyhnete problematickému skloubení rozdílných nároků jednotlivých rostlin na zálivku, substrát nebo hnojení. Rostlinky namíchejte s ohledem na jejich velikost, druh a barevnost květů tak, aby výsledný efekt lahodil vašemu oku. Přidružíte-li k sobě rostliny stejných druhů, vytvoříte tak poměrně jednotný, elegantní ostrůvek. Skupinku květináčů můžete umístit například na schody, stoličku či okenní parapet. Nádherně působí drobné rostliny uspořádané na dekorativním podnose, který s nimi dokonale ladí.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Ačkoli se zdá, že květináče nejsou nijak významně důležité, neboť je svou krásou zastíní rostliny v nich zasazené, pravdou je, že vhodně zvolený květináč dokáže podrthnout vzhled rostliny i celého seskupení, a tím perfektně doladí celý interiér. Materiál, tvar i barvu květináčů volte nejen podle rostliny, ale i tak, aby jednotlivé nádoby spolu ladily - vždy zachovávejte jednotný styl.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Velmi krásná je také kombinace několika pokojovek v jedné větší nádobě. Takovéto řešení je však náročnější na ošetřování. Musíte přesně vědět, co která rostlinka vyžaduje. Při kompozici berte v potáz nejen barevné ladění, ale i dobu květu jednotlivých květin, aby vám pohled na nádherně kvetoucí rotliny v rozpuku nekazily odkvétající kousky. Krásný výsledný vzhled zajistí i opakování zasázených druhů. Seskupení rostlinek do jedné nádoby má mnohé výhody - především se jim na pokojovém záhonku bude dařit lépe než o samotě, neboť namíchané druhy si snáze vytvoří vlastní optimální mikroklima.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Větší truhlík můžete umístit na nástěnné police, proutěné stojany, dřevěné schůdky a jiná místa, která dobře poslouží jako podium pro sbírku oblíbených rostlin. Vzhled truhlíku volte opět v souladu s květinami, se svým vkusem a zařízením interiéru; můžete ho také skrýt košíkem nebo proutěným obalem.
 

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Květinové ostrůvky vnesou kus přírody do vašeho bytu a pohled na ně vás bude příjemně uklidňovat a nabíjet novou energií.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Minizahrádka uprostřed bytu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo