Minizahrádka uprostřed bytu

31.1.2012 | Monika Kovačková | Pokojové rostliny | Komentářů 0 |

Většina z nás rozestavuje domácí rostliny po pokoji jednotlivě: jedna rostlina ozdobí stůl, druhá oživí poličku a třetí zaplní prázdné místo v rohu. Představíte-li si však krásné zahrady, jejich záhony překypují květinami různých druhů a hýří barvami, že jen stěží můžete odtrhnout oči od takové nádhery. Tak zkuste se i doma pokochat takovým záhonkem a sdružte své pokojové rostliny do skupin a zajímavě je nakombinujte.

Minizahrádka uprostřed bytu - foto, Hyperbydleni.cz

Rostliny, které jste si vybrali pro svůj domácí ostrůvek, musí mít podobné požadavky na teplo, světlo a zálivku. Nemusíte se hned vrhnout do čtení odborných knih - pokud rostlinky nějaký ten pátek máte, jistě správně odhadnete, co kterému druhu nejvíc vyhovuje.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem, jak si vykouzlit květinovou oázu uprostřed bytu, je seskupit rostliny ponechané ve vlastním květináči. Takto se ladně vyhnete problematickému skloubení rozdílných nároků jednotlivých rostlin na zálivku, substrát nebo hnojení. Rostlinky namíchejte s ohledem na jejich velikost, druh a barevnost květů tak, aby výsledný efekt lahodil vašemu oku. Přidružíte-li k sobě rostliny stejných druhů, vytvoříte tak poměrně jednotný, elegantní ostrůvek. Skupinku květináčů můžete umístit například na schody, stoličku či okenní parapet. Nádherně působí drobné rostliny uspořádané na dekorativním podnose, který s nimi dokonale ladí.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Ačkoli se zdá, že květináče nejsou nijak významně důležité, neboť je svou krásou zastíní rostliny v nich zasazené, pravdou je, že vhodně zvolený květináč dokáže podrthnout vzhled rostliny i celého seskupení, a tím perfektně doladí celý interiér. Materiál, tvar i barvu květináčů volte nejen podle rostliny, ale i tak, aby jednotlivé nádoby spolu ladily - vždy zachovávejte jednotný styl.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Velmi krásná je také kombinace několika pokojovek v jedné větší nádobě. Takovéto řešení je však náročnější na ošetřování. Musíte přesně vědět, co která rostlinka vyžaduje. Při kompozici berte v potáz nejen barevné ladění, ale i dobu květu jednotlivých květin, aby vám pohled na nádherně kvetoucí rotliny v rozpuku nekazily odkvétající kousky. Krásný výsledný vzhled zajistí i opakování zasázených druhů. Seskupení rostlinek do jedné nádoby má mnohé výhody - především se jim na pokojovém záhonku bude dařit lépe než o samotě, neboť namíchané druhy si snáze vytvoří vlastní optimální mikroklima.

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Větší truhlík můžete umístit na nástěnné police, proutěné stojany, dřevěné schůdky a jiná místa, která dobře poslouží jako podium pro sbírku oblíbených rostlin. Vzhled truhlíku volte opět v souladu s květinami, se svým vkusem a zařízením interiéru; můžete ho také skrýt košíkem nebo proutěným obalem.
 

 

Minizahrádka uprostřed bytu, fotka

 

Květinové ostrůvky vnesou kus přírody do vašeho bytu a pohled na ně vás bude příjemně uklidňovat a nabíjet novou energií.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Minizahrádka uprostřed bytu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo