Bonsaj jako zelená dekorace do interiéru i součást zahrady

22.6.2011 | Jana Henychová | Pokojové rostliny | Komentářů 0 |

Je mnoho způsobů, jak si živými rostlinami vyzdobit interiér. Pokud chcete uvnitř vašeho bytu nebo domu dlouhodobě udržovat vzhledné květiny a přitom k tomu najít jednoduché a relativně úsporné řešení, doporučujeme vám vyzkoušet pěstování některých druhů bonsají.

Bonsaj jako zelená dekorace do interiéru i součást zahrady - foto, Hyperbydleni.cz

 

Speciálně vyšlechtěné a hotové druhy bonsají jsou pochopitelně nákladnější záležitostí, ale pokud máme o tyto druhy porostů zájem, můžeme si je vypěstovat sami. Jestli zrovna nevlastníte dům se zahradou a přesto máte rádi živé květiny a mnoho zeleně kolem sebe, není nic ztraceno. Můžete se pěstování bonsají věnovat i doma a pocit přírody si tak můžete vytvořit i v prostorách menšího bytu. Rostliny malého a středního vzrůstu jsou optimálním řešením do bytu, kde si nemůže dovolit takové možnosti, jako kdybyste měli zahradu. Ideálním řešením je si takovou malou zahrádku vytvořit, jestliže máte navíc balkón nebo terasu. Ani to ale není zdaleka tak nutné. Bonsaj stačí pěstovat pouze jako pokojovou rostlinu s tím, že musí mít dostatek přísunu tekutin, světla a optimální teploty.

 

Bonsaj jako zelená dekorace do interiéru i součást zahrady, fotka

 

Pěstování bonsají není nic jiného, než miniaturizace listnatých i jehličnatých stromů různého druhu. Můžeme tak vytvářet řadu kombinací květináčů s porosty dle vlastních přání a představ. Po dosažení požadované velikosti budete stromky už dále pouze udržovat zastřihováním, což v případě bonsajů není tak časté. Jinak náročné na údržbu ani nejsou. Interiér naplněný různými druhy menších stromků hned získá výrazně jiný pohled než dosud.

 

Bonsaj jako zelená dekorace do interiéru i součást zahrady, fotka

 

Konkrétní způsob stříhání provádíme dle potřeby a rychlosti dorůstání, abychom si zachovali jeho tvar, který budeme požadovat. V průběhu letních měsíců je možné bonsaj přemístit z pokoje o stabilní teplotě do venkovních prostor vyhřátých sluncem, což může rostlině pomoci, ale v žádném případě není žádoucí jej dlouhodobě vystavovat ostrému slunci ve vysokých teplotách. To potom může mít za následek popálení listů, ba dokonce rychlé vyschnutí substrátu a přesušení stromku.

 

Bonsaj jako zelená dekorace do interiéru i součást zahrady, fotka

 

Jako u každých květin, je i zde samozřejmostí pravidelné zalévání. Pro co nejdelší životnost vašeho bonsaje vám doporučujeme vybírat si a dlouhodobě používat kvalitní hnojiva a substráty, které zvyšují odolnost proti usychání a vypadávání listů. Hnojíme pravidelně jednou za dva až tři týdny. Jakmile stromek přesadíme do do nového substrátu, tak se hnojení přibližně měsíc a půl neprovádí. Jelikož nastupuje období teplých měsíců, bude nutné se postarat o pravidelný a častější přísun vody a to jak běžným zaléváním, tak i formou zavlažování. Obojí je pro bonsaj dostatečné míře užitečné.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Bonsaj jako zelená dekorace do interiéru i součást zahrady zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo