Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Podlahy z písku? Proč ne!, Hyperbydleni.cz

Podlahy z písku? Proč ne!

29.8.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 0 |

Léto je snad nejoblíbenějším ročním obdobím. A tak proč si neužívat letní pohodu a nezaměnitelnou atmosféru po celý rok bez ohledu na počasí. Co se Vám vybaví při vzpomínce na dokonalé léto? Pravděpodobně hřejivé slunce, chladivé moře a jemný písek. Zatímco moře, ani sluneční paprsky si jen tak nevyvoláme, písek je docela dostupný.

Podlahy z písku? Proč ne! - foto, Hyperbydleni.cz

Chůze naboso v písku je mimořádně příjemná a relaxační. Díky pískovým podlahám, které jsou v současnosti žhavým trendem zejména v hotelech, restauracích a kavárnách, si tuto terapii můžete dopřát nejen v létě u moře.

Podlahy z písku? Proč ne!, fotka

 

Pískové podlahy se nejprve uchytily ve veřejných prostorech, jako jsou kavárny a hotely, později pronikly dokonce i do kostelů a muzeí. Dnes již není výjimkou, že zaplavují dokonce i soukromé domy. Milovní masáží chodidel pískem se je nebojí užít v každé místnosti interiéru.  

Podlahy z písku? Proč ne!, fotka

 

Písek se většinou instaluje na podlahy s vytápěním, aby se v něm nedrželo vlhko a měl příjemnou teplotu. Kromě své jedinečné estetické stránky, nabízí pískové podlahy i praktické výhody – fungují totiž jako výborný zvukový izolant. Pro tuto svou vlastnost také byly užívány již od 18. století v karibských synagogách, a to zejména v hudebních síních, v nichž tlumily zvuky hudby a modliteb.

Podlahy z písku? Proč ne!, fotka

 

Studio Aires Mateus Architects navrhlo pískové podlahy pro komplex penzionů CasasNaAreia v Portugalsku. Majitel penzionu  João i jeho hosté si toto řešení nemohou vynachválit: písek je prý totiž nejen příjemný na dotek, ale navíc znemožňuje rychlou chůzi. Tím každého nutí ke zklidnění a rozjímání. Všichni se shodují také na tom, že v místnostech s pískovou podlahou cítí silnější propojení s přírodou.

Podlahy z písku? Proč ne!, fotka

 

A co Vy? Chtěli byste si přenést pláž do svých domovů?

Podlahy z písku? Proč ne!, fotka

 

Více inspirace najdete na našem facebooku!

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Podlahy z písku? Proč ne! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo