Jakou podlahu zvolit do malého prostoru?

13.12.2012 | Mgr. Monika Kovačková | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 0 |

Pokud bychom si měli představit ideální byt či dům, mnozí z nás by asi trvali na tom, aby byl prostorný, poskytoval dostatek místa a působil vzdušným dojmem. Ani majitelé malých bytů však nemusí zoufat, neboť mohou využít některé z mnoha osvědčených rad, tipů a triků, jak malý prostor alespoň opticky zvětšit.

Jakou podlahu zvolit do malého prostoru? - foto, Hyperbydleni.cz

Thermofix Elegance - Dub bělený

Takových kouzel lze docílit především užitím vhodných barev, přičemž toto pravidlo se netýká jen stěn a zařízení, ale stejnou měrou také podlahových krytin.

Rad, jak lze pomocí barevného ladění docílit optického zvětšení místnosti, existuje nespočet. Barevná kouzla mohou vytvořit požadovaný výsledek nejen v malých místnostech, ale také v místnostech úzkých či nízkých. Obecně se doporučuje používat světlé barvy, přičemž nejsou vhodné jejich pestrobarevné kombinace, neboť právě ty kvůli své výraznosti prostor zatěžují a opticky zmenšují.

Pokud jedna místnost z úsporných důvodů plní vícero funkcí, využijte tzv. monochromatické schéma, kdy celou místnost vymalujete, popřípadě i zařídíte do jedné barvy, přičemž použijete všech jejích odstínů a tónů. Jemnými barevnými odchylkami budete moci oddělit jednotlivé funkční zóny a místnost jako celek zůstane zároveň harmonicky sladěná.

Veškeré snahy o prosvětlení místnosti vhodnými barvami však přijdou vniveč, pokud prostoru bude dominovat nevyhovující podlaha. Právě vzhled a barva podlahové krytiny je pro celkový vzhled místnosti i atmosféru, kterou vyzařuje, určující.

Jakou podlahu zvolit do malého prostoru?, fotka

Thermofix Elegance - Platan

Pokud v bytě bojujete nejen s nedostatkem místa, ale také s nedostatkem světla, zvolte podlahy se žlutým odstínem, které místnost prosvětlí a propůjčí ji nádech slunečních paprsků. Stejnou službu vám prokážou i podlahy béžových odstínů, které se budou krásně vyjímat v kombinaci s tmavším nábytkem.

Mnozí z nás vybírají podlahu především podle vzhledu – a o to více v případě, kdy nám má podlaha pomoci opticky prosvětlit a zvětšit interiér. Nikdy bychom však neměli zapomínat i na kvalitu podlahy, která určuje její další vlastnosti, jakými jsou odolnost, stálobarevnost, snadnost údržby a další. Trefou do černého je volit podlahové krytiny ověřených výrobců. Například české vinylové podlahy Thermofix přinášejí široký výběr podlah světlejších vzorů vhodných do malých prostorů, jako je například Buk lesní, Hruška světlá, Dub či Buk kouřový či Borovice bílá.

Jakou podlahu zvolit do malého prostoru?, fotka

 

Thermofix Rustikal- Borovice sibiřská

Do moderně zařízených bytů jsou vhodné elegantní a nadčasové podlahy s šedým dekorem. Šedá barva je v rámci trendů moderního bydlení velmi populární, neboť díky své neutrálnosti otevírá široké možnosti kombinování. U vinylové podlahy Thermofix si můžete vybrat z široké škály šedých vzorů, jako je například vzor Platan, Dub bělený či Borovice sibiřská.

Ať si vyberete jakoukoli z těchto nádherných podlah, pamatujte, že v menším bytě je lepší všechny podlahy sladit do jednoho vzoru – celý prostor tak bude vypadat jednotně a tím i prostorně.

Jakou podlahu zvolit do malého prostoru?, fotka

 

Více se o českých vinylových podlahách dozvíte na www.fatrafloor.cz.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jakou podlahu zvolit do malého prostoru? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo