V hlavní roli šachovnice

26.2.2015 | Mgr. Monika Kovačková | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 1 |

Podlahu většinou považujeme za samozřejmost, které není třeba věnovat větší pozornost. Ale právě podlaha je pro konečný vzhled interiéru určující. Vyzkoušejte například podlahy s působivým šachovnicovým vzorem – ten se sice těší velké oblibě již několik desítek let, ale díky inovativním materiálům a nadčasovému vzhledu drží krok i se současnými trendy moderního bydlení.

V hlavní roli šachovnice - foto, Hyperbydleni.cz

Jelikož je šachovnicový vzor velmi výrazný a nápadný, vtiskne interiéru osobité a nezaměnitelné kouzlo. Využijte této působivosti a podlahy proměňte na hlavní dekorativní prvek vašeho domova. Šachovnicová podlaha nemusí být nutně spojena s určitým stylem. Naopak, budete sami překvapeni, že šachovnici coby univerzální dekor můžete použít do jakékoli místnosti vašeho příbytku bez ohledu na typ zařízení.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

Šachovnicová podlaha má své primární uplatnění v kuchyni. Klasikou je černo-bílá kombinace, která vám nezevšední a nikdy nevyjde z módy. Pokud se pro takový typ podlahy rozhodnete, nemusíte si příliš lámat hlavu s kombinacemi. V tomto případě šachovnice vyrovnává intenzitu dřevěného nábytku a dekorací na stěnách. Spojení černé a bílé je velmi jednoduché a skvěle koresponduje s nejrůznějšími barvami a materiály.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

Pokud černobílé šachovnicové podlahy zvolíte do svých předsíní a chodeb, proměníte je tím na honosné a elegantní vstupní prostory. Jestliže použijete takto výrazný dekor na podlahu, ostatní vybavení, zařízení a doplňky můžete zvolit střídmější a jednodušší.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

Šachovnicová dlažba je také více než vhodná na terasy, verandy a balkony. Vyzkoušejte nádhernou žluto-hnědou kombinaci. Teplé tóny prostor příjemně zateplí a zútulní a navíc budou skvěle kontrastovat se zelenými rostlinami.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

Další místností, v níž je černobílá šachovnicová podlaha běžná, je samozřejmě koupelna. Ta by měla být samozřejmě praktická, proto v ní většinou není místo pro dekorace a doplňky. S výraznou podlahou nebude další krášlení koupelny ani třeba.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

Čistá, elegantní a světlá jídelna je ozvláštněna modro-bílou šachovnicí. Tato svěží kombinace poskytuje příjemné prostředí pro dřevěný nábytek. Výrazné vzorované křeslo, bílé stěny a velká okna podtrhují odlehčenou atmosféru celé místnosti.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

Podlahy se šachovnicovým vzorem se skvěle hodí i do dětských pokojů. Tradiční pokoj s jednoduchým vybavením se díky originální podlaze může proměnit v útulné útočiště. Velké dlaždice, které dokonale ladí s modrými stěnami a bílým stropem, pokoji propůjčují nevšední kouzlo.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

Vstupní místnost by měla působit přívětivým, pěkným dojmem, který ocení nejen vaše návštěvy, ale při každém příchodu i vy sami. Proto se rozhodněte pro nestárnoucí klasiku, která „obyčejnou“ podlahu promění ve stylovou dekoraci. V chodbách a celkově ve všech menších a tmavších místnostech nezapomeňte na zrcadla – ta každý prostor promění ve vzdušný a prostorný interiér.

V hlavní roli šachovnice, fotka

 

 Více inspirace najdete na našem facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Tomas L.: Dobry den, Dekuji za...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo