Mezi letošními trendy jednoznačně vedou plovoucí vinylové podlahy

19.6.2012 | Monika Kovačková | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 1 |

Pokud přemýšlíte o rekonstrukci či proměně bytu, nezapomeňte, že podlaha hraje jednu z nejdůležitějších rolí pro výsledný vzhled interiéru. Možná se při volbě podlahy chcete rozhodovat pouze podle jejího vzezření. To je sice určující pro celkovou atmosféru v bytě, správná podlaha by však měla být dokonalá nejen z estetického, ale i z praktického hlediska. Zaměřte se proto i na snadnou údržbu a časovou nenáročnost úklidu podlahy, kterou jistě každý den oceníte.

Mezi letošními trendy jednoznačně vedou plovoucí vinylové podlahy - foto, Hyperbydleni.cz

FatraClick - Dub karpatský

Podle rad odborníků byste si před výběrem podlahové krytiny měli ujasnit především to, do jakého prostoru je určena. Podlaha by měly být odolná, a to především pokud se po ní budou neustále prohánět děti či domácí mazlíčci nebo pokud máte podlahové topení. Vedle odolnosti a dlouhé životnosti od podlahy žádejte dekorativní vzhled a snadnou udržovatelnost, přičemž svou roli při výběru bezesporu hraje i stránka finanční. Zdá se vám, že vybrat správnou podlahu je při dodržení těchto vysokých požadavků prakticky nemožné? Nechte se inspirovat letošními trendy a výběr vhodné podlahy pro vás bude hračka.
 

Pokud se podíváme na oblíbenost jednotlivých podlahových krytin, jednoznačně vedou podlahy vinylové. Podle ankety, které se zúčastnilo 588 spotřebitelů, vinylovým a PVC podlahám dává přednost 65 % respondentů, dřevěné podlahy upřednostňuje 20 % dotázaných a linoleum a jiné materiály si oblíbilo 15 % spotřebitelů. A co této popularitě vinylových podlah říkají odborníci? Ing. arch. Kamila Douděrová radí: „Jednou z posledních novinek v podlahových krytinách jsou vinylové plovoucí podlahy. Měla jsem možnost vyzkoušet si českou značku FatraClick a velice mne překvapily její vlastnosti, moderní design, jednoduchá údržba i snadná pokládka. Zákazníkům ji doporučuji.

Mezi letošními trendy jednoznačně vedou plovoucí vinylové podlahy, fotka


FatraClick - Dub přírodní

A v čem tkví tajemství úspěchu vinylových podlah? Vinylové podlahy se staly ideálním řešením pro domácnosti, které odmítají tradiční koberec, ale i chladnou dlažbu, drahé a na údržbu náročné dřevo či obyčejný laminát. Vinylové podlahy v sobě snoubí přednosti všech těchto typů podlahových krytin s přednostmi vinylových a plovoucích podlah v kombinaci s funkčností přírodního korku. Vinylové podlahy jsou výborným tepelným i zvukovým izolantem, jsou vysoce odolné proti opotřebení, odření a poškrábání, jsou vhodné pro podlahové vytápění a velmi snadno se udržují v čistotě.
 

I jejich pokládka je více než snadná. Základem podlahy FatraClick je dřevěná deska, jejíž vrchní část tvoří odolná vinylová vrstva, zatímco spodní strana je opatřena izolační vrstvou přírodního korku. S plovoucí vinylovou podlahou FatraClick můžete zapomenout na zdlouhavé a náročné pokládání podlahy, kdy se jednotlivé dílce spojují lepením. Dílce FatraClicku se jednoduše seskládají a „zacvakají“ do sebe a podlaha je za okamžik hotová. Přesvědčte se na vlastní oči o neuvěřitelné snadnosti instalace FatraClicku na videu z pokládky.

Mezi letošními trendy jednoznačně vedou plovoucí vinylové podlahy, fotka


FatraClick - Dub sibiřský šedý

Vinylové podlahy nezůstávají pozadu ani jako výrazné dekorativní prvky interiéru. „Design deseti vzorů FatraClicku je inspirován dřevinami z celého světa a řadí se tak mezi ty nejlepší imitace přírody vhodné do velkých i malých, tmavých i světlých, moderních i klasických interiérů. Klienti si tedy mohou vybrat ze širokého spektra atraktivních vzorů a nemusejí dělat žádné kompromisy. Máte-li vysoké požadavky na design a praktičnost současně, je podlahová krytina FatraClick ideálním řešením,“ popisuje svoje zkušenosti s podlahovou krytinou FatraClick Ing. arch Douděrová. Pokud máte rádi klasiku, vyzkoušejte vzory javorového či dubového dřeva. Dáváte-li naopak přednost originalitě, jistě vás zaujmou podlahové krytiny s bělenou či katrovanou úpravou.
 

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku a užívejte si spousty zajímavých informací i zábavy. Navíc je zde pro vás připravena soutěž, kde můžete vyhrát například tablet nebo populární nafukovací hračky od Fatry.

Mezi letošními trendy jednoznačně vedou plovoucí vinylové podlahy, fotka

 

Podlahové krytiny FatraClick vyrábí společnost Fatra, a.s., která vám je nabízí s desetiletou zárukou. Více informací naleznete na www.fatrafloor.cz.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

George: Ahoj, se ženou jsme dlouho...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo