Spolehlivost, efekt a rafinovanost PVC

25.1.2012 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 0 |

Syntetické materiály s dobrou tepelnou a zvukovou izolací, snadno se udržují. Ať už v tradičních rolích nebo v podobě čtverců a obdélníkových lamel, výborně a hlavně věrohodně dovedou napodobit parkety, prkna, korek, keramickou dlažbu, kámen, kov či lité epoxidové podlahy, zkrátka materiály používané k řešení podlah obytných interiérů.

Spolehlivost, efekt a rafinovanost PVC - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jejich reálnost na pohled i na dotek podtrhuje protiskluzový povrch s plastickým reliéfem, což je patrné zejména u dřevěných dekorů. Autentičnost získávají mechanickým embosováním (vytlačováním), nebo gravírováním. Produkt zpevní a jeho vzhled zlepší také rozptýlené čipy, osvědčeným prvkem jsou sražené hrany jednotlivých lamel. K vyhledávaným, pohledově unikátním novinkám, patří PVC krytiny s trojrozměrným efektem, který je výsledkem aplikace speciálního barevného pigmentu a transparentní vrstvy.

 

Spolehlivost, efekt a rafinovanost PVC, fotka

 

Luxusní vinylové dílce

Polyvinylchlorid je dnes už nejen synonymem spolehlivosti, odolnosti a trvanlivosti, ale některé jeho typy už směle dosáhnou i na kvalitu s přívlastkem exkluzivní. Jak vzhledem, tak z pohledu užitných vlastností. Jde zejména o hit poslední doby, jímž jsou luxusní vinylové dílce (LVT - Luxury vinyl tiles), z nichž není problém vytvořit pohledově přitažlivé kombinace, jež se postarají o unikátní vzhled interiéru. Díky tomu není divu, že jejich obliba neustále vzrůstá. Bezesporu také proto, že je lze – jako celou nejnovější generaci vinylových krytin – vzhledem k patentovanému systému Connect spojovat prostřednictvím mechanického zámku. Tedy bez lepení, a důsledku toho také rychle, jednoduše a čistě. Formát lamel může být například 120 x 20, 121,2 x 18,5 nebo extra velký rozměr 150 x 25 cm. Dílce napodobující vzhled dlaždic se čtvercovým formátem mohou mít rozměr 50 x 50 cm.

 

Spolehlivost, efekt a rafinovanost PVC, fotka

 

Rolovaná tradice

Obliba PVC aplikovaného v dílcích samozřejmě neznamená zánik zájmu o materiál dodávaný v rolích, se šíří 2,3 a 4 m. Lze ho samozřejmě pokládat také „na volno“, tedy bez lepení, ovšem s rizikem posunu nebo změny objemu materiálu. Záleží samozřejmě na síle PVC a velikosti plochy, na kterou je aplikováno, ovšem i tak odborníci doporučují podlahovinu lepit na vystěrkovaný a vybroušený podklad, rovný, suchý, čistý a beze spár – každá nerovnost se totiž může na krytinu „prokreslit“. Krytinu nelze z hygienických důvodů pokládat ani na koberec. Kvalita a mechanická odolnost PVC je závislá na síle nášlapné vrstvy: odolné a tvrdé PVC krytiny, jejichž doménou byly dříve spíše komerční zátěžové prostory, časem právě kvůli svým vlastnostem pronikly i do obytných interiérů.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Kratochvíl parket servisDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Spolehlivost, efekt a rafinovanost PVC zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo