Laminátové a vinylové podlahy

18.10.2011 | (hh) | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 1 |

Jestliže si přejete procházet se po bytě s tichou chůzí, ale zároveň s pocitem měkkého a pevného došlapu při každém kroku, můžete si nechat zhotovit některou z laminátových či vinylových podlah.

Laminátové a vinylové podlahy - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro výběr nové podlahy existuje celá řada materiálů, které dokonale izolují, odlehčují povrch a odvětrávají vlhkost. Díky souhrnu takových vlastností tvoří komplexně dohromady podlahovou krytinu, jak má být. Z mnoha druhů laminátových a vinylových podlah jistě řada z nás najde pro své obydlí to nejoptimálnější řešení. Výsledně je především důležité, abyste měli pocit dostatečného tepla od nohou. Jak laminát, tak i vinyl v dostatečné míře vodí teplo, a tak může do jisté míry nahrazovat koberce a celou řadu syntetických materiálů.

 

Laminátové a vinylové podlahy, fotka

 

Tyto druhy podlahových krytin nemusí tvořit pouze jeden typ materiálu. Často se můžeme setkat s takovými podlahami, které jsou kombinací více materiálů. Tak například si můžete nechat zhotovit podlahu laminátovou, která je kombinovaná s korkem nebo dřevem. Typickým příkladem jsou tradiční plovoucí podlahy, kde spodní vrstvu tvoří korek nebo lehčí dřevěné části. Vlastnosti dřeva, laminátu nebo vinylu tak mohou být efektivně využívány na každém metru čtverečním pokojové plochy.

 

Laminátové a vinylové podlahy, fotka

 

Vybírat podlahové krytiny podle designu je u každé domácnosti prvním kritériem, neboť vzhled podlahy odráží celkový dojem interiéru. Ale stejně tak jsou velmi důležité tepelné, izolační a tlumící vlastnosti, které bývají mnohdy opomíjeny. Pokud budou výše zmíněné vlastnosti v dostatečné kvalitě, lze během zimního období i částečně ušetřit za náklady na vytápění. Další nabízenou možností je si v rámci dlouhodobé úspory pořídit také podlahové vytápění, které je v posledních letech velice rozšířeným vybavením.

 

Laminátové a vinylové podlahy, fotka

 

Řada vinylových podlah dokáže vyniknout několika bezkonkurenčními užitnými vlastnostmi, pro které se stávají značně vyhledávané. Mezi jednu z velkých předností patří vysoká mechanická odolnost. Tu umožňují vyměřená,vedle sebe položená úzká prkna, která jsou velice odolná a mají široké, měkce zaoblené spoje. Opticky umocňují pocit z prostoru a harmonie designu. Díky jejich pevnosti a soudržnosti máte jistotu, že vám taková podlaha vydrží co nejdéle.

(hh)



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Michal: nemáte někdo zkušenost se...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo