Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů

5.10.2011 | CEMEX Czech Republic, s.r.o. | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 1 |

Stavíte nebo rekonstruujete a chcete přitom ušetřit čas, energii i peníze? Lité anhydritové, sádrové nebo cementové podlahy Vám ve srovnání s klasickými betonovými potěry přinesou mnoho výhod.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů - foto, Hyperbydleni.cz

Lité podlahy šetří práci

Lité podlahy se stále těší rostoucí oblibě mezi stavebníky, stejně jako mezi majiteli domů. Mezi jejich hlavní přednosti patří úspora času, energie i nákladů. Ve srovnání s klasickými betonovými potěry jsou lité anhydritové, sádrové potěry a cementové podlahy rychle hotové a rovné, takže na ně můžete rovnou položit podlahovou krytinu. Dále stojí za zmínku, že anhydritová podlaha nevyžaduje žádné dodatečné úpravy, jako je broušení.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Vyšší komfort užívání

Pokud jde o komfort užívání, zde oceníte především hladký a rovný povrch, který eliminuje případné problémy s nerovnostmi nábytku. Jinými slovy, pokud zvolíte některou z těchto litých podlah, na podkládání stolu či jiných kusů nábytku z důvodu křivé podlahy můžete v klidu zapomenout.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Hotové lité směsi

Předním výrobcem litých hotových směsí v je společnost CEMEX. Řeč bude především o přednostech jeho směsi na bázi síranu vápenatého neboli anhydritu (AnhyLevel) a sádrovém potěru (AlfaLevel). Směs na bázi cementu (CemLevel) byla oceněna čestným uznáním v soutěži Stavební výrobek roku 2010. Kromě výhod, které Vám nyní popíšeme, je důležité zmínit, že CEMEX dodává na stavbu již hotové směsi, které lze okamžitě použít.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Úspora času i nákladů

Samonivelační schopnost tekuté směsi je jednou z hlavních výhod, se kterou souvisí další výhoda, a to velmi rychlá a snadná pokládka. A cena? Na první pohled se může zdát cena lité podlahy ve srovnání s běžným cementovým potěrem poněkud vyšší, ale je třeba si uvědomit, že zde odpadá celá řada nákladů, zejména na spotřebované množství materiálu a jeho skladování. Ještě větší úsporu nákladů lze spatřovat v procesu instalace finální nášlapné vrstvy, nemusíte zde provádět stěrkování a další práce. Díky tomu můžete na podlahu vstoupit již 24 hodin po pokládce.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Možnost pokládky beze spár

Nespornou výhodou anhydritové podlahy je možnost pokládky velké plochy bez dilatačních spár. Vzhledem k vysoké tekutosti směsi jí bez problémů vyplníte i těžko dostupná místa, která jsou noční můrou všech podlahářů.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Ideální pro vyhřívané podlahy

Právě díky bezproblémovému proniknutí i do těžko dostupných míst je litá směs ideální pro vyhřívané podlahy. Zde se používají dvě směsi, a to buď AnhyLevel, anebo AlfaLevel. Obě totiž vytvářejí homogenní strukturu s minimem vzduchových pórů a výbornou tepelnou vodivostí.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Prostor pro lepší izolaci

AnhyLevel nebo AlfaLevel lze použít, i když neplánujete vyhřívanou podlahu. V tomto případě oceníte snížení tloušťky oproti klasickému potěru až o 40 %. Uspořený prostor lze pak využít k důkladnější tepelné a akustické izolaci, aniž by se tím snížila konstrukční výška místnosti. Vhodným tepelně izolačním materiálem je PoroFlow, tekutá vyrovnávací směs na bázi cementu, technické pěny a polystyrénových kuliček. Z důvodu eliminace nedostatku místa na stavbě, stejně jako obav z přílišného znečištění okolí stavby, se tato směs dodává na staveniště připravená k použití.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka
Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Odborníci ze společnosti CEMEX Vám ochotně pomohou vybrat ten správný materiál pro Vaši stavbu a připraví kalkulaci. Neváhejte a využijte moderní stavební materiály, které vám dodáme z více než 50 betonáren po celé republice.

Lité podlahy přinášejí úsporu času i nákladů, fotka

 

Více informací o litých směsích a dalších výrobcích najdete na www.specialni-produkty.cz a www.cemex.cz.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

adam: Ano, překvapivě se jedná i o...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo