Netradiční design podlahových krytin

11.2.2011 | Jana Henychová | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 0 |

Pokud se chystáte zařizovat nový byt či dům nebo provádíte rekonstrukci toho starého, máme pro vás pár tipů na zajímavé podlahové krytiny.

Netradiční design podlahových krytin - foto, Hyperbydleni.czDo mnoha novodobých interiérů se i v současné moderní době pokládá dlažba nebo stále přetrvávají podlahy z betonu. I dřevěné a korkové podlahy, parkety, a laminát mají v úpravě bytů stále velké zastoupení. Aby byla podlaha ozdobou, měla by obsahovat více než jednu barvu a případně pravidelné tvary nebo ornamenty v periodách. Pro vyzdobení kuchyní, obývacích pokojů a ložnic se nabízí stále řada jiných materiálů, které designéři a architekti používají na podlahy, ale ve velkém množství příliš rozšířené nejsou.

 

Netradiční design podlahových krytin, fotka

 

Základem většiny zemí je betonová podlaha, kterou řada architektů a designérů často nabízí jako jednoduchou a neobvyklou variantu, která se dá velmi snadno udržovat. Betonové podlahy se od nepaměti pokládají převážně v průmyslových objektech, garážích, výrobnách nebo továrních halách. V obytných bytech a domech působí spíše strohým a studeným dojmem, pokud zrovna není vyzdobena nějakým vhodným a vkusným vzorkem. Betonové podlahy bývají chladné, a proto je nejlepší nechat si je zhotovit v některém z odstínu teplých barev. Tedy pokud si zvolíte správný odstín s ozdobným vzorkem, může vám i betonová podlaha v některých místech domu být k užitku, zejména v předsíních a vstupních halách.

 

Netradiční design podlahových krytin, fotka

 

Betonové podlahy mají řadu dalších výhod a možností víceúčelových využití díky tomu, že narozdíl od obkladových materiálů nemají žádné spáry ani spoje, a proto se v nich nemá šanci udržet takové množství nečistot. Pro esteticky založené osoby se může zdát betonová podlaha pouze šedou zemí, nicméně opak je pravdou. V současnosti si můžete v rámci nabídek zhotovitelů podlah vybrat ze širokého barevného spektra a mnoha motivů. Betonové směsi na podlahy se v průběhu výroby různě barví, leští a zasypávají speciálním pískem. Výsledným efektem tak může být například červená podlaha s černými pruhy v jemně lesklém povrchu, které se hodí zejména do garáží a technických místností.

 

Netradiční design podlahových krytin, fotka

 

Pro zútulnění a zateplení interiéru, zejména ložnice a obývacího pokoje je jedno z nejlepších řešení podlaha dřevěná. Tu si ale každý z úsporných důvodů nemůže dovolit, a tak volí variantu v podobě koberce či plovoucí podlahy. Jestliže máte chuť zvolit optimální řešení mezi kvalitou a cenou, je stále mnoho možností. Tak například si můžete nechat zhotovit dlažbu nebo lino, které je na první pohled podobné dřevěnému nebo kamennému obložení. I úsporné řešení tak může přinést spokojenost. Zejména v některých moderních domech, kde bývá propojeno více místností bez dveří a bez prahů. Tak například budete mít kuchyňský kout plynule a souvisle propojený s obývacím pokojem, tím pádem se nabízí jednoduchá možnost obložit podlahu stejným druhem dlažby nebo lina. Jestliže nemáte požadavek, aby podlaha byla výraznou dominantou interieru, doporučujeme vám dlažbu nebo lino ve žluté nebo světle oranžové barvě. Interiér tak bude působit útulným dojmem, obzvláště, když jeho okraje doplníte hnědými nebo žlutými lištami. 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Netradiční design podlahových krytin zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo