Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha?

31.12.2010 | Lucie Sýkorová | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 0 |

Naoko nepodstatná část interiéru hraje v našich bytech a domech velmi důležitou roli. Výběrem vhodné podlahy můžeme ovlivnit celkový dojem z místnosti. A přitom se nespoléháme pouze na hru barev. Konečný efekt ovlivní i materiál, který jsme použili. Zatímco estetické hledisko určuje každý sám podle vlastních představ, rady o praktické stránce sbíráme z nejrozličnějších zdrojů, abychom vybrali to nejlepší z nejlepšího.

Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha? - foto, Hyperbydleni.cz

 

Odolná keramická dlažba

Keramická dlažba je spolu s dřevem nejstarším typem podlahových krytin. Je vysoce odolná vůči nárazům a proto na ni může spadnout téměř cokoli s tím, že na ní nezanechá žádné stopy. Nejčastěji se dává do místnosti s vysokou frekvencí pohybu, protože má dlouhou životnost.

 

Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha?, fotka

 

Dřevo - teplo domova

Pokud chcete být za každou cenu jedineční a originální, vyberte si z celé nabídky dřevěnou podlahu. Každý strom nese v sobě svůj vlastní rukopis, který vám zaručí neopakovatelnou kresbu jednotlivých kousků. Navíc je na dotek velmi příjemná a udržuje teplo. Její aplikování však musíte ponechat na odborníky, protože dřevo snadno absorbuje vlhkost a v průběhu let takzvaně „pracuje“. Proto mezi jednotlivými částmi třeba udělat několik milimetrovou mezeru.

 

Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha?, fotka
Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha?, fotka

 

Polykač decibelů

Před dvaceti lety se stala velkým hitem v oblasti podlahových krytin plovoucí podlaha. Zakládání pomocí zámkových spojů umožňuje snadnou manipulaci. Můžete ji kdykoliv rozebrat a přenést do jiné místnosti. Od spodních materiálů je oddělena pružinovou vrstvou, která zamezuje šíření zvuku. Využívá se ve všech místnostech. Pokud nemáte podlahu s aqua úpravou, je třeba dávat pozor na vlhkost, protože její neprospívá dlouhodobý kontakt s vodou.

 

Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha?, fotka

 

Tlumiče nárazů

Navzdory zdání, že koberce se staly přežitkem doby, po malé odmlce se opět dostávají ke slovu. Módním hitem je jejich kombinace s jiným druhem podlahy. Jejich přítomnost pokoje zútulní a navíc velmi dobře udržují teplo. Vhodné jsou proto především pro rodiny s dětmi, které si velmi často hrají na podlaze. Nesedí přímo na studené zemi a vyhnou se tak prochladnutí. Stejně výhodné jsou i kvůli měkkému povrchu. Ocení ho zejména maminky malých ratolestí, které ještě ztrácejí stabilitu a často se ocitají na kolenou. Tvrdé povrchy by jim mohly způsobit nepříjemné zranění. Správným čištěním zamezíte šíření roztočů a nezpůsobíte tak nepříjemnosti alergikům. Koberce se nedoporučuje prášit. Raději zainvestujte do kvalitního vysavače, který vysaje veškerý prach. Alespoň jednou ročně je vhodné koberec vytepat.

 

Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha?, fotka

 

Linoleum nebo korek?

Když vás nezaujala ani jedna z těchto možností, možná si vyberete linoleum nebo korek. První z nich je odolný vůči odření a má velmi jednoduché zakládání. Pomocí různých vzorů dokáže imitovat jakýkoliv druh podlahy. Vyrábí se už iv ekologické verzi. No je náročný na údržbu, protože ho třeba pravidelně pastovat a voskovat, jinak by ztratil kvalitu. Korek je přírodní materiál, který nevyžaduje speciální ošetřování. Může se však snadno poškodit a po letech se snižuje kvalita vzhledu.

 

Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha?, fotka

 

 

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dlažba, parkety, koberec nebo plovoucí podlaha? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo