Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení

14.12.2010 | Jana Henychová | Podlahy, podlahové krytiny | Komentářů 0 |

Toužíte po útulném a pohodlném domově? Potřebujete praktické, ale současně také efektní zateplení a izolaci do místností vašeho bytu či domu? Pak si nechte vyzdobit pokoje barevnými koberci s moderními vzory. Můžete se nechat inspirovat moderními trendy v podobě různých motivů a barev.

Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení - foto, Hyperbydleni.cz

 

Řada domácností v dnešní době při výběru podlahové krytiny dává sice přednost spíše parketám, plovoucím podlahám nebo dlažbě, ale je pořád mnoho tradičních domácností, kde jsou koberce více vítány a stále tvoří v řadě případů součást moderního interiéru. Je totiž jedním z nejpříjemnějších podlahových povrchů s výbornými izolačními vlastnostmi. Správně pletené a barvené koberce navíc představují velmi dobrý designový doplněk, který vytváří celkový dojem z místnosti. Mimo jiné také navozuje v bytě útulnější atmosféru a větší pocit tepla než jakákoli jiná podlahová krytina.

 

Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení, fotka

 

Z pohledu bytového designu je při nákupu koberce pro většinu z nás jistě nejdůležitější správný výběr barvy a vzoru koberce. Obvykle tyto dva parametry volíme tak, aby ladily s celkovým vybavením dané místnosti. Pokud kupujete koberec do již zařízeného pokoje, kde máte různobarevné bytové doplňky, pak je nejlepší řešení vybrat nějaký jednobarevný koberec, nejlépe tmavě hnědé barvy, která je velice univerzální pro každý typ domácnosti. Koberce s výraznými pestrobarevnými motivy se totiž obtížně kombinují s některými typy nábytku. Při výběru koberce do pracovny nebo do jiných komerčních prostor volte raději jednobarevný koberec bez zdobení, aby nepůsobil zbytečně rušivým dojmem.

 

Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení, fotka

 

Při výběru koberce je třeba v první řadě zvážit, zda-li ho budeme chtít pouze jako dekoraci nebo k dlouhodobému užívání. Podle toho si potom volíme, jestli si budeme pořizovat koberec kusový nebo celoplošný, aby se zakryla celá podlaha. S tím souvisí i druh materiálu, hustota vlasu a samozřejmě také jeho barvitost. Dalším důležitým kritériem při vybírání koberce pro dlouhodobé účely jsou zejména jeho izolační schopnosti. Většina koberců totiž dobře tlumí otřesy a udržuje teplo v místnosti, takže se bez problému hodí například do dětského pokoje.

 

Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení, fotka

 

Barevné koberce nemusíte mít v dnešní době pouze v pokojíku pro děti. Pokud máte rádi pestré doplňky, můžete si s nimi vyzdobit například ložnici nebo obývací pokoj, aby se vám lépe relaxovalo u televize nebo u pití kávy. U řady výrobců si můžete tak vybírat z kusových koberců v různých velikostech, bohaté barevné škále v aktuálních designech v materiálovém provedení od nejlevnějších umělých vláken až po vlněné klasické a originální luxusní.

 

Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení, fotka

 

Speciálním druhem jsou vysokozátěžové koberce, které jsou umístěné na speciálních podložkách. Jsou sice určeny především do velkých hal, kanceláří a chodeb, ale praktické využití mohou nalézt rovněž v běžných domácnostech. K výrobě většiny koberců se používá kombinace přírodních a syntetických vláken. Spojením nejlepších vlastností obou materiálů vznikne vysoce odolná, trvanlivá a pružná pokrývka podlahy. Další oblíbený materiál přestavují umělá vlákna, nejčastěji reprezentovaná polyamidem, polypropylenem či polyesterem. Za nejkvalitnější materiál pro výrobu koberců lze považovat vlnu, která zaručuje dlouhou životnost narozdíl od syntetických materiálů ale není antialergenní, takže není vhodná pro alergiky a osoby s dýchacími obtížemi.

 

Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení, fotka

 

Dlouhou životnost koberce rovněž ovlivňuje hustota vláken. Pro vysoce zatěžované prostory zejména do obývacího pokoje pod nábytkovou stěnu je lépe zvolit koberec s vyšším počtem vláken aby nedošlo k rychlému opotřebení hned v prvních týdnech a měsících. Koberce s dlouhými vlákny jsou sice pohodlné, ale o to je náročnější jejich údržba. Jsou vhodné především do ložnice před postel jako malý kus nebo celoplošně dle potřeby a vlastního uvážení.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Barevné koberce jako inspirace pro výzdobu a zateplení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo