Nejčastější chyby při zařizování obývacího pokoje a jak je napravit! II.

23.2.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Obývací pokoje | Komentářů 0 |

Do svého obývacího pokoje jste vybrali jen kousky, které se vám líbí, a výsledek přesto vypadá chaoticky a nepříjemně. Jak jste se mohli dočíst v prvním díle tohoto článku, na vině může být nesprávný poměr velikostí všech položek, které se vyskytují v obývacím pokoji. Seznámili jsme vás proto s trikem designérů, s takzvaným pravidlem zlatého poměru. Podle něj je třeba kombinovat prvky ve velikosti v poměru 2:3 a výsledek bude vypadat harmonicky.

Nejčastější chyby při zařizování obývacího pokoje a jak je napravit! II.  - foto, Hyperbydleni.cz
Lemování stěn nábytkem
 
Nábytek nesprávných proporcí však nemusí být jediným důvodem, proč prostor obývacího pokoje nevypadá ani zdaleka tak, jak jste si vysnili. Příčinou může být i velmi rozšířený nešvar českých domácností, a to lemování stěn nábytkem. Toto řešení se obvykle volí s přesvědčením, že se tak ušetří cenné místo navíc. Bohužel úspora místa není tak patrná a navíc se musíte potýkat s obývacím pokojem, který má v centru prázdné místo, a tak není příliš vizuálně atraktivní.
 
 
V každém prostoru, tedy i v obývacím pokoji, je třeba zachovat rovnováhu, která je základem harmonické a vyrovnané atmosféry. Namísto obložení stěn nábytkem byste se proto měli zaměřit na vytvoření různých skupin nábytku, a to buď okolo dominantního prvku, jakým je například krb nebo televize, nebo podle funkce a užití.
 
 
V praxi tak obývací pokoj může obsahovat více seskupení, a to například pro sezení u televize, práci na počítači nebo klidné čtení. Pokud vám to prostor jen trochu dovolí, umisťujte nábytek i do prostoru – pokoj tak získá dynamickou energii a bude vypadat živěji.
 
 
Nejednotnost
 
Některé obývací pokoje vypadají spíše jako antikvariáty. Zahrnují vše, co jsme po léta nashromáždili. Výsledkem takového hromadění pak může být rozbití jednoty dominantního designu obývacího pokoje. V případě, že každý kout vašeho obývacího pokoje hraje jiným stylem, může se stát barva vaším zachráncem. Jednotná barva prostor přes rozmanitost jeho prvků dokonale sjednotí. Užít můžete také vizuálně zajímavější monochromatické schéma, které k dekoru využívá vícero odstínů jedné barvy.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Nejčastější chyby při zařizování obývacího pokoje a jak je napravit! II. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo