Líbivé triky, jak opticky zvětšit malý obývací pokoj II.

2.1.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Obývací pokoje | Komentářů 0 |

Malé obývací pokoje mohou působit jak stísněně a chaoticky, tak prostorně a příjemně. Tajemství tohoto markantního rozdílu nespočívá ve skutečných parametrech místnosti, ale v jejím zařízení. Pokud tedy máte malý obývací pokoj, rozhodně na něj nemusíte zanevřít. Nechte se inspirovat dalšími designérskými triky, které mu vizuálně i pocitově přidají nějaký ten centimetr navíc.

Líbivé triky, jak opticky zvětšit malý obývací pokoj II. - foto, Hyperbydleni.cz
Zavěšení záclon
 
Umístěním garnýží pro zavěšení záclon výše, než je obvyklé, dokonale ošálíte své smysly. Tento malý trik využijte zejména v místnostech s nízkými stropy. A nezůstávejte jen u garnýží – délku stěn opticky prodlouží i o pár centimetrů výše instalované police, obrazy a další nástěnné dekorace.
 
 
Dramatická barva
 
Je všeobecně známo, že světlé odstíny opticky zvětšují a prosvětlují prostory. To však neznamená, že byste se tmavých odstínů museli v malém obývacím pokoji vzdát. Naopak luxusní barvy, jakými je černá nebo námořní modř, vypadají velmi elegantně a sofistikovaně a celý prostor příjemně sjednotí. Pokud se rozhodnete pro toto odvážné, avšak mimořádně atraktivní řešení, jako doplněk volte minimalistický nábytek, lesklé a zrcadlové plochy, kovové prvky a více zdrojů umělého světla.
 
 
Hrajte si s měřítkem
 
Pokud se vám na rozměrech zvoleného nábytku podaří ušetřit pár centimetrů, můžete se těšit na pokoj působící prostorným dojmem. V nízkých obývacích pokojích volte nízké sedačky a křesla a obývací stěnu nahraďte komodami. V pokojích, které jsou malé na šířku, zase nahraďte trojmístnou sedačku dvoumístným modelem nebo křesílky. Pamatujte, že v malém prostoru hraje roli každý centimetr.
 
 
Alternativní řešení
 
Každý kus nábytku se může proměnit v multifunkční zařízení, jen stačí být trochu vynalézavý. Například oblíbené taburetky nebo pufy mohou sloužit jako sedátka, podnožky i stolky. Barový vozík kromě svého původního účelu poslouží jako mini-knihovna nebo jako provizorní studijní či pracovní koutek. Mobilní a rozkládací zařízení jsou obecně dobrou volbou – vždy se však vybavte jen tím, co skutečně využijete.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Líbivé triky, jak opticky zvětšit malý obývací pokoj II. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo