Kreativní nábytek do obývacího pokoje

28.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Obývací pokoje | Komentářů 1 |

Obývací pokoj bývá nejvyužívanější místností interiéru. Všechny snahy o maximalizaci jeho užitečnosti a pohodlí jsou proto na místě. Vybavte obývací pokoj nábytkem, který je multifunkční, originální i zábavný zároveň. Takový nábytek se snadno stane dominantou místnosti a příjemně ji ukotví, což poznáte na pohodové atmosféře, která v něm začne panovat.

Kreativní nábytek do obývacího pokoje - foto, Hyperbydleni.cz
Sedačka a konferenční stůl
 
Současným trendem jsou lineární sedačky jednoduchých tvarů. Jejich praktický minimalismus však vyvažují velké polštáře, které zajišťují komfort, a výrazné barvy, které na sebe strhávají pozornost. Takovou sedačku ideálně umístěte do středu místnosti, kam takto dominantní prvek právoplatně patří. Dokonalou dvojku pak výrazná sedačka vytvoří se skleněným stolkem odlehčeného designu. Kontrast vytvořte nejen mezi sedačkou a stolkem, ale i mezi stolkem a jeho dekorací. Skleněnou plochu proto ozdobte těžkými a masivními dekoracemi, například ze dřeva nebo kamene.
 
 
Krb
 
Ohniskem místnosti, které prostor nejen dekoruje, ale i vizuálně zateplí, se může stát i krb – a to jak ten pravý, tak ten falešný. Dříve byly trendy masivní krby s výrazným kamenným či cihlovým obložením, které však v moderním interiéru mohly vypadat dost těžkopádně. Krb a jeho okolí v jemných světlých odstínech se stane elegantní a sofistikovanou dekorací.
 
 
Centrum posezení
 
Většina obývacích pokojů je přizpůsobena pasivní zábavě – sledování televize. Vneste do obývacího pokoje více energie a vytvořte prostor pro aktivní komunikaci s rodinou a přáteli. I zde využijte krásu kontrastu – zvolíte-li masivní, čalouněná křesla, upřednostněte minimalistický stůl s lehkou vizuální vahou a naopak.
 
 
Knihovna
 
V centru pozornosti může stát i knihovna, která se stane příjemným kontaktním místem. Zvýrazněte ji co nejvíce – zvolte modely sahající od podlahy až ke stropu, a to ve výrazných tvarech či barvách. Nepřehlédnutelné knihovně, stejně jako každému dominantnímu prvku, sluší neutrální prostředí, ve kterém by mohla zazářit – další zařízení proto volte v neutrálních odstínech a jednoduchém duchu.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Marcela: Já se snažím doma s naším...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo