Vyhrajte boj s malým obývacím pokojem

26.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Obývací pokoje | Komentářů 0 |

Obývacímu pokoji bývá obvykle vyhrazena ta největší místnost v interiéru. Pokud však s velikostí svého obývacího pokoje nejste spokojeni, nemusíte zoufat. Vybavte ho prvky, které jej nejen nádherně dekorují, ale které se také postarají o jeho vizuální zvětšení a prosvětlení. Místnost tak díky nim bude vypadat prostornější, vzdušnější a vy se v ní budete ihned cítit mnohem lépe.

Vyhrajte boj s malým obývacím pokojem - foto, Hyperbydleni.cz
Velká zrcadla
 
Při dekorování malého obývacího pokoje vyměňte nástěnné dekorace za velká zrcadla. Toto řešení je velmi působivé a originální a s malým prostorem udělá doslova zázraky. Efekt bude ještě silnější, když k blízkosti zrcadlové plochy umístíte zdroj světla.
 
 
Dekorace stropu
 
Při zařizování malé místnosti využijte na maximum její vertikální i horizontální rozměr. Jak to udělat prozrazuje trik, který sluší obývacím pokojů. Dekorujte strop tak, aby poutal pozornost, a to výmalbou, tapetou nebo třeba módními stropními panely nebo kazetami. Jelikož však jde o malou místnost, držte se při dekorování stropu při zemi a buďte konzervativní – neutrální nebo pastelové tóny budou tím pravým řešením. Stěny místnosti pak ozdobte malými a drobnými nástěnnými dekoracemi. Tato nezvyklá kombinace zdobeného stropu a dekorovaných stěn dá místnosti hloubku a nový rozměr.
 
 
Neutrální tóny
 
S výběrem barev, vzorů i textur se držte při zemi. Neutrální tóny a jemné vzory působí příjemně a zabrání chaosu, který by při použití výrazných barev a nepřehlédnutelných vzorů v malém obývacím pokoji mohl nastat.
 
 
Nábytek s lehkostí
 
Každý kus nábytku má nejen svoji skutečnou, ale i vizuální váhu. Jak na vás nábytek působí? Masivně a těžce, nebo svěže a odlehčeně? Vždy vybírejte takové zařízení, které má lehký vzhled, díky němuž prostor nezatíží. Moderní nábytek v kombinaci dřeva, kovu, skla a průzračného plastu vás mile překvapí jak po praktické, tak po dekorativní stránce.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Vyhrajte boj s malým obývacím pokojem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo