Kreativní obývací pokoje ve znamení jasných barev

24.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Obývací pokoje | Komentářů 0 |

Obývacím pokojům velmi sluší neutrální barvy, které do nich vnáší klidnou a pohodovou atmosféru. Pokud jsou vám však bližší jasné a veselé odstíny, nemusíte se jich ani v této místnosti vzdávat. Poradíme vám, jak je do obývacího pokoje co nejlépe začlenit, abyste s výsledkem byli stoprocentně spokojeni.

Kreativní obývací pokoje ve znamení jasných barev - foto, Hyperbydleni.cz
Zvýrazněná stěna
 
V případě, že tíhnete k výrazným a odvážným odstínům, nenechte se strhnout tendencí vymalovat jimi všechny čtyři zdi pokoje. Atraktivnějším řešením je výmalba pouze jedné ze stěn, která se tak rázem stane dekorativním ohniskem celé místnosti. Na takto zvýrazněnou stěnu přilákejte veškerou pozornost, a to například i pomocí nepřehlédnutelných uměleckých děl. Výrazným odstínem můžete malovat také pouze část stěny a zvýraznit tak nějaký interiérový prvek, například krb, nebo sedačku.
 
 
Vytvořte kontrast se stropem
 
Strop je při výmalbách často přehlížen, avšak ve skutečnosti má velký dekorativní potenciál. Výmalba stropu a stěn spolu může vzájemně ladit, působivějším řešením je však vytvoření kontrastu. Ve velkých a osvětlených místnostech může strop nést tmavší odstín, než jaký je použit na stěnách. V malých místnostech s nízkými stropy pak volte opačnou kombinaci.
 
 
Barevná podlaha
 
Barevné podlahy vypadají velmi originálně a zábavně. Barvy do vašeho obývacího pokoje mohou vnést podlahové krytiny z nejrůznějších materiálů od dřeva přes vinyl až po korek. Mezi barevnými podlahami je však jednoznačným topem beton, který může být velmi snadno obarven do jakýchkoli odstínů. Nejzajímavější je pak ve variantě s ultra-lesklým povrchem, který nechává barvy dokonale zazářit a celou místnost ozdobí jedinečnými odlesky. Barevné podlahy jsou velmi výrazné, a proto jim přizpůsobte volbu nábytku – nejlépe k nim pasuje minimalistické zařízení světlých odstínů.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Kreativní obývací pokoje ve znamení jasných barev zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo