Obývák - vizitka našeho domova

3.1.2011 | Lucie Sýkorová | Obývací pokoje | Komentářů 1 |

Obývák je po kuchyni naše nejdůležitější a nejnavštěvovanější místnost v bytě. Téměř ve všech domácnostech je místem, kde probíhá čilý společenský ruch rodiny. Střídají se v ní posezení při kávičce s přáteli, rodinné návštěvy i lenošivé odpočívání a vychutnávání si "bačkorové kultury" před televizí. Tím tato místnost plní i reprezentační úlohu, na níž si je třeba dát extra záležet. Proč? Čtěte dále...

Obývák - vizitka našeho domova - foto, Hyperbydleni.cz

 

Trendy v bydlení se postupem času mění – postupují dál nebo se vracejí ke staré dobré "klasice" před lety. Nevyhýbají se žádným doplňkem v našem interiéru, a tak je dobré občas "zabloudit" i do těchto "kruhů" a nechat se inspirovat něčím, co je našemu vkusu, stylu a individualitě blízké. Obývák jako reprezentační místnost našeho bydlení je totiž i naší vizitkou a dojmem, který zanecháváme...

Minimalistický design

Aktuální moderní minimalistický design ze zahraničí už zavítal i do našich končin a našel si své obdivovatele a uživatele. Hodně domácností tak i u nás stále více uplatňuje důraz na prostor, vzdušnost a "čistotu" místnosti. Oproti těžkým, většinou tmavohnědým až černým velkým dřevěným obývacím stěnám z minulosti je to obrovský posun vpřed. Dnes jsou stylová různá barevná provedení obývacích stěn s minimem skříněk většinou obdélníkového tvaru. Nevýhodou pro mnohé z nás je však tím i mnohem méně úložného prostoru na odkládání všech důležitých a přepotřebné věcí.

 

Obývák - vizitka našeho domova, fotka

 

Stále platí: v jednoduchosti je krása!

Multifunkční obývací prostor tedy zkusme zařídit co nejjednodušší, bez zákoutí, výklenků a složitých komunikačních cest. Jednoduché zařízení a tzv. čisté linie podporují naši relaxaci, protože otevřený, bezbariérový prostor, ve kterém vidíme celé zařízení, má uklidňující účinky. A to je v době našeho odpočinku důležité. Vybavení má být zároveň plně funkční a vyhovující různorodým činnostem, které provádíme v této místnosti. I když je pohodlí nejdůležitější, neměli bychom opomenout architektonické řešení prostoru, estetickou hodnotu každého kusu nábytku, vhodné dekorativní předměty a doplňky, nebo též způsob osvětlení. Nejlepší je zvolit jednoduché zařízení a dodržet jednotnost dekorací a detailů, o nichž ještě bude řeč.

 

Obývák - vizitka našeho domova, fotka

 

Krb jako dominanta zůstává

V dnešní době již není ničím výjimečným pamatovat i na krb. Vytváří příjemnou atmosféru, teplo domova, a navíc esteticky doplňuje prostor. Dá se přistavět, zda dokoupit i dodatečně, pokud jste jej dosud neměli. Zvláště v tomto období jej ocení všichni, kteří ho mají, právě pro jeho blahodárné hřejivé teplo, které nám dopřeje během chladných podzimních večerů.

 

Obývák - vizitka našeho domova, fotka

 

Sedačky

Pokud máte přehled v trendech, určitě víte, že klasické dvoj-a trojsedačky byly vytlačeny pohodlnými pohovkami, na které se vejde celá rodina nebo většina osazenstva návštěvy. V současnosti jsou oblíbené multifunkční pohovky s dvěma praktickými lenoškami, které se plně přizpůsobí vašim aktuálním potřebám společenského dění v této místnosti. Trendem posledního období je, co se barevnosti týče, fialová, růžová, tmavě červená a nebo modrá ve všech odstínech. Objevují se oblé tvary, někdy tak trochu avantgardní a extravagantní, které mají v oblibě spíše mladší ročníky. Ale naštěstí "klasika" se najde i v dnešních časech.

 

Obývák - vizitka našeho domova, fotka

 

Praktičnost a účelnost

Velmi praktický je multifunkční systém ve skládání jednotlivých dílů některých sedaček. Ten dokonale využije buď pouze jedna osoba na individuální sezení, ale seskupením křesel a ostatních dílů se dá vytvořit prostor k sezení i pro více lidí. Záleží na konkrétním provedení té které sedací soupravy, ale účelnost, kterou disponují dnešní modely je pro nás obrovskou výhodou a nejednou i výzvou.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Lucie: Zajímal by mě původ...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo