Sedět na správné židli

16.5.2008 | Martin Chovanec | Nábytek | Komentářů 0 |

Statistiky říkají, že mnozí z nás prosedí na židli asi 15 procent života, stráví tedy přibližně 80 tisíc hodin při práci vsedě. Dnes už je zcela zřejmé, že ergonomické řešení pracovního prostředí má vliv na správné držení těla, a tím i na zdraví pracovníka a samozřejmě i na jeho pracovní výkon.

Sedět na správné židli - foto, Hyperbydleni.cz

Základem kancelářského pracoviště je bezpochyby dobrá kancelářská židle nebo křeslo. Nesprávné sezení způsobuje bolesti páteře, bolesti hlavy, negativně ovlivňuje náladu a schopnost soustředit se. Je tak ovlivněn i pracovní výkon a produktivita práce.


Kancelářská židle by mít výškově stavitelný anatomicky tvarovaný a odpružený sedák, který zajišťuje správnou polohu pánve a při dosednutí zabraňuje nezdravým nárazům páteře. Důležitou součástí je pak také aktivní odpružené opěradlo s nastavitelnou výškou bederní opěry, umožňující nastavení přítlaku podle váhy sedícího, které se stará o přesné podepření páteře a zabraňuje práci s kulatými zády. Synchronní mechanika zajišťuje snížení sedáku v jeho zadní části při pohybu opěradla vzad, tím pečuje o správné podepření páteře v jakékoliv poloze. Tyto vlastnosti se dají využít jen vhodným a dobrým  nastavením kancelářské židle a křesla, které umožňuje aktivní sezení, vede k přirozenému zatížení a odlehčení svalů i meziobratlových plotének a stará se o jejich dostatečné prokrvení. Proto je velmi důležité věnovat čas nastavení všech parametrů.

Sedět na správné židli - foto, Hyperbydleni.cz

Splňuje-li nová kancelářská židle všechny uvedené vlastnosti, máte již z poloviny vyhráno. Vaše židle bude přizpůsobivá a bude možné ji nastavit podle vašich požadavků. Dalšími aspekty ovlivňujícími váš výběr může být kvalita, design, snadnost
ovládání a nepochybně i samotné vyzkoušení na vzorkovně.
U kancelářských křesel pro manažery je situace trochu odlišná, neboť je používají manažeři u nábytku vyššího standardu. Na zřetel je více brán design a to, že manažeři netráví tolik času u svého pracovního místa. Křesla by přesto měla splňovat požadavky na nastavení sedáku a jeho odpružení, samostatné ovládání opěráku a synchronní mechaniku. Při výběru křesla je také vhodné dbát na sladění s nábytkem v kanceláři, na design vyhovující osobnosti uživatele, na kvalitu a také nabízenou značku. Kupujte židle a křesla jen u odborníků, kteří vám s výběrem poradí a kde si můžete vybraný model i vyzkoušet. Takto vybraná židle nebo křeslo vám bude dlouho a dobře sloužit.
Sedět na správné židli - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek Sedět na správné židli zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo