Sedět na správné židli

16.5.2008 | Martin Chovanec | Nábytek | Komentářů 0 |

Statistiky říkají, že mnozí z nás prosedí na židli asi 15 procent života, stráví tedy přibližně 80 tisíc hodin při práci vsedě. Dnes už je zcela zřejmé, že ergonomické řešení pracovního prostředí má vliv na správné držení těla, a tím i na zdraví pracovníka a samozřejmě i na jeho pracovní výkon.

Sedět na správné židli - foto, Hyperbydleni.cz

Základem kancelářského pracoviště je bezpochyby dobrá kancelářská židle nebo křeslo. Nesprávné sezení způsobuje bolesti páteře, bolesti hlavy, negativně ovlivňuje náladu a schopnost soustředit se. Je tak ovlivněn i pracovní výkon a produktivita práce.


Kancelářská židle by mít výškově stavitelný anatomicky tvarovaný a odpružený sedák, který zajišťuje správnou polohu pánve a při dosednutí zabraňuje nezdravým nárazům páteře. Důležitou součástí je pak také aktivní odpružené opěradlo s nastavitelnou výškou bederní opěry, umožňující nastavení přítlaku podle váhy sedícího, které se stará o přesné podepření páteře a zabraňuje práci s kulatými zády. Synchronní mechanika zajišťuje snížení sedáku v jeho zadní části při pohybu opěradla vzad, tím pečuje o správné podepření páteře v jakékoliv poloze. Tyto vlastnosti se dají využít jen vhodným a dobrým  nastavením kancelářské židle a křesla, které umožňuje aktivní sezení, vede k přirozenému zatížení a odlehčení svalů i meziobratlových plotének a stará se o jejich dostatečné prokrvení. Proto je velmi důležité věnovat čas nastavení všech parametrů.

Sedět na správné židli - foto, Hyperbydleni.cz

Splňuje-li nová kancelářská židle všechny uvedené vlastnosti, máte již z poloviny vyhráno. Vaše židle bude přizpůsobivá a bude možné ji nastavit podle vašich požadavků. Dalšími aspekty ovlivňujícími váš výběr může být kvalita, design, snadnost
ovládání a nepochybně i samotné vyzkoušení na vzorkovně.
U kancelářských křesel pro manažery je situace trochu odlišná, neboť je používají manažeři u nábytku vyššího standardu. Na zřetel je více brán design a to, že manažeři netráví tolik času u svého pracovního místa. Křesla by přesto měla splňovat požadavky na nastavení sedáku a jeho odpružení, samostatné ovládání opěráku a synchronní mechaniku. Při výběru křesla je také vhodné dbát na sladění s nábytkem v kanceláři, na design vyhovující osobnosti uživatele, na kvalitu a také nabízenou značku. Kupujte židle a křesla jen u odborníků, kteří vám s výběrem poradí a kde si můžete vybraný model i vyzkoušet. Takto vybraná židle nebo křeslo vám bude dlouho a dobře sloužit.
Sedět na správné židli - foto, Hyperbydleni.cz

Související nabídky


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/domains1/vx263000/public/www_root/clanek_detail.php on line 448


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek Sedět na správné židli zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

Legislativa

 Poradce Hyperbydlení

Vaše dotazy zodpoví
Poradce Hyperbydlení

Otázek: 111 Vložit dotaz

veletrhy

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Veletrhy - foto, Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, Hyperbydleni.cz

Nakupte dárky na Vánoc...

29.11.2016

Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček...

Veletrhy - foto, Veletrh FOR INTERIOR představí kvalitní a originální nábytek a bytové doplňky, Hyperbydleni.cz

Veletrh FOR INTERIOR p...

19.09.2016

Největší podzimní veletrh nábytku, interiérů a...

Veletrhy - foto, Podzimní veletrh dekorací představí nejnovější trendy, Hyperbydleni.cz

Podzimní veletrh dekor...

02.09.2016

Patříte mezi odborníky a obchodníky v oboru...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo