Vybíráme postel – na co se zaměřit

10.8.2018 | | Nábytek | Komentářů 0 |

Na výběr té správné, kvalitní postele je potřeba dostatek času. Jít bez rozmyslu do prodejny s nábytkem a koupit první postel, která se nám líbí, často neznamená vytoužený spánek po celou noc.

Vybíráme postel – na co se zaměřit - foto, Hyperbydleni.cz

Na kvalitním spánku má podíl každá část postele. Stejnou měrou záleží na konstrukci postele, roštu i matraci. Vhodnou matraci určují pouze vaše preference, ale s výběrem postele a roštu vám pomoci můžeme.

Konstrukce postele

Výška postele by měla být minimálně 45 cm. Starším lidem se bude z vyšší postele lépe vstávat. Koupí vyšší postele bez úložného prostoru zajistíte matraci přirozenou cirkulaci vzduchu. Pokud se vám líbí nízké, minimalistické postele, myslete na prach, který se víří od podlahy. Uniknete mu ve výšce 30 cm.

Velikost lůžka samozřejmě musí odpovídat vašim potřebám. V České republice se nejčastěji prodávají dvoulůžka s rozměrem 180x200. Pro většinu výrobců masivních postelí ale není problém vyrobit atypickou velikost. U rozměrů platí, že postel by měla být o 25 cm delší, než je vaše výška.

Čelo postele není jen výrazný prvek do interiéru. Čelo vás chrání před průvanem a dodává vám při spánku pocit bezpečí. Také se o něj můžete opřít, když si potřebujete dočíst tu napínavou kapitolu.

Materiál

Postel si můžete vybrat z několika materiálů. Postel z masivu má velkou výhodu v tom, že dřevo je, po ošetření kvalitním certifikovaným lakem, zdravotně nezávadný materiál. Kvalitní masivní postel je tak vhodná pro děti i dospělé. Čalouněné postele často svými vzory a materiály odpovídají současným trendům. Při koupi je ale nutné myslet na následnou údržbu. Postele z kovu jsou často uměleckým dílem mistra kováře, ale v pokoji mohou působit chladně.

Veškeré materiály je nutné spojit tak, aby i po dlouholetém používání postel nevrzala a její spoje byly i nadále pevné. Při nákupu se tedy podívejte i na tyto části a ověřte si, že postel z masivu, stejně jako z ostatních materiálů, je spojena robustními spoji a kování je pevné a odolné.

Rošt do postele

Stejně jako samotná konstrukce je důležitý i rošt do postele. Rošty, které větrají a jsou určeny přímo na vaši váhu, zaručují správné zdravotní podmínky pro kvalitní spánek. Lamelový rošt může být pevný nebo polohovatelný. Polohovatelným roštem si při ležení můžete zvýšit oblast hrudníku nebo nohou. Stejné funkce nabízí i látkové rošty, které jsou často tou nejlepší variantou pro zdravý spánek. V nabídce jsou i segmentové rošty, které pružně podpírají každý bod na matraci. Tyto rošty jsou cenově o několik desítek tisíc korun výše, než lamelové a látkové rošty do postelí.

Než se tedy vydáte na první návštěvu prodejny postelí, mějte ujasněné následující věci:

  • Výška čela postele,
  • Materiálové zpracování,
  • Výška postele,
  • Rošt,
  • Matrace.

 

Koupě postele je velká investice, jejíž hodnotu ale oceníte už po několika nocích. Postele z masivu vám vydrží dlouho krásné a pevné spoje zajistí tichý spánek i s partnerem, který se v noci neustále převaluje.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Vybíráme postel – na co se zaměřit zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo