Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Sedačky, které dobyly svět I., Hyperbydleni.cz

Sedačky, které dobyly svět I.

27.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Nábytek | Komentářů 0 |

Sedačka je centrální prvkem každého obývacího pokoje, a proto musí být nejen komfortní, ale i designově zajímavá. Dnes vám přinášíme ukázku typů sedaček, které mají zajímavou historii a i přes neustále se měnící trendy se po dlouhá desetiletí udržely v centru pozornosti.

Sedačky, které dobyly svět I. - foto, Hyperbydleni.cz
Chesterfield
 
Tento typ sedačky si nechal v 18. století zhotovit na zakázku hrabě Chesterfield z Anglie. Jeho požadavky zněly jasně: „Potřebuji sedačku, ve které se pohodlně sedí a která mi nezmačká oblek!“. Sedačka Chesterfield, pro kterou jsou typické užití kůže, prošívaný povrch, válcové opěrky a záda a ramena v jedné výšce, se od té doby stala symbolem vznešené sofistikovanosti a do dnešních dob neztratila nic ze svého kouzla.
 
 
Cabriole
 
I sedačka Cabriole pochází již z 18. století, přičemž je silně inspirována stylem interiérů francouzského krále Ludvíka XV. Horní část sedačky je mírně zakřivena směrem ven, zatímco ta dolní směrem dovnitř – vzniklé esovité prohnutí zajišťuje velmi příjemné posezení s podepřením zad. Důležitou součástí pohovky je dřevěná konstrukce, která často bývá dekorativně vyřezávána.
 
 
Camelback
 
Styl sedačky Camelback má na svědomí významný londýnský návrhář Thomas Chippendale, jehož práce výrazně ovlivnila interiérový styl 18. století. Sedačka má klenutá záda, která nejvyššího bodu dosahují uprostřed a pak mírně klesají k oběma stranám. Typickými rysy jsou dále čtvercová nebo válcovitá ramena, čalounění, zvýrazněné nohy a chybějící zadní polštáře.
 
 
Lawson
 
Další sedačku, které se stala módním diktátem, stvořil americký obchodník Thomas W. Lawson. Jeho cílem bylo zejména dosažení maximálního pohodlí, a proto byla sedačka doslova přeplněna zadními polštáři. Dnes je tento modely nejčastěji k dispozici se třemi velkými polštáři, a to obvykle v textilní nebo kožené podobě.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Sedačky, které dobyly svět I. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo