Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Velký návrat sametu, Hyperbydleni.cz

Velký návrat sametu

18.6.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Nábytek | Komentářů 0 |

Tkanina přepychových vil Florencie, královského dvora ve Versailles i salonů viktoriánského Londýna se ve velkém navrací i do moderních interiérů. Je to dobrá zpráva pro všechny milovníky stylu, komfortu a pohody – žádná jiná tkanina totiž nepohladí tak po duši jako právě samet.

Velký návrat sametu - foto, Hyperbydleni.cz
Samet, který je příjemný nejen na pohled, ale i na dotek, přímo vybízí k pohlazení. Byl důležitou dekorací interiérů 80. let a z té doby si ponechává nezaměnitelné retro kouzlo. Do moderních interiérů se navrací v podobě potahové látky i bytových doplňků, jako jsou například polštáře.
 
 
Chcete-li prostřednictvím sametu vytvořit elegantní vzhled interiéru, používejte ho zdrženlivě a umírněně. Nádherně vynikne například v podobě čalounění minimalistického nábytku. Sluší mu také přítomnost moderních materiálů – zejména lesklého kovu.
 
 
Nádherně vypadají také větší sametové kousky – zejména sedačkám, křeslům, taburetkám a sofa samet mimořádně sluší.
 
 
Krásu sametu podtrhněte jasnými a zářivými barvami. Hebkému povrchu nevíce sluší smaragdově zelená a safírově modrá. Nepřehlédnutelné jsou v kombinaci se sametem také retro odstíny světle modré a růžové.
 
 
Užití sametu je také praktické – zatímco dříve byl vyráběn zejména z bavlny a hedvábí a byl proto nejen drahý, ale i křehký, dnes je při výrobě dávána přednost umělým vláknům. Samet současnosti je proto mimořádně odolný i dobře udržovatelný. Skvěle se hodí jak do velkých prostorů, které pocitově zútulní, tak do malých interiérů, v nichž se díky svým odrazovým vlastnostem postará o rozptyl světla.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Velký návrat sametu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo