Převratný nábytek osvětlený LED diodami

17.2.2012 | Monika Kovačková | Nábytek | Komentářů 0 |

Návrháři a designéři si s nábytkem opravdu vyhrají – na trhu jsou dnes k dostání interiérové kousky rozličných velikostí, atypických tvarů, originálních barev a nevšedního řešení. Nyní je designový nábytek ozdoben a vylepšen dalším prvkem – světlem.

Převratný nábytek osvětlený LED diodami - foto, Hyperbydleni.cz

LED diody

LED diody již několik let díky svým kvalitám a přednostem vévodí trhu se svítidly. Bylo jen otázkou času, kdy proniknou a ozáří i jiné oblasti bydlení – první, kdo začal používat LED diody v nábytku, byl rakouský návrhář Ingo Maurer, který svět okouzlil svým návrhem stolu s integrovanými LED diodami. LED diody jsou vysoce efektivním vybojovým světelným zdrojem, který funguje na principu polovodičových destiček, jež jsou schopny přetvářet elektrický proud přímo na světlo. Konstrukční výška diod je jen několik milimetrů, a proto je snadné jejich včlenění do jakéhokoli typu nábytku, přičemž je i při tak malých rozměrech zachován vysoký výkon osvětlení.

 

Převratný nábytek osvětlený LED diodami, fotka

 

Vlastnosti LED diod

LED diody jsou mnohonásobně úspornější než jiné světelné zdroje – příkon jedné diody se pohybuje kolem 0,3 - 0,7 wattů, takže i v případě, že k osvětlení použijete více LED svítidel, budete výrazně šetřit elektrickou energií, neboť například taková obyčejná žárovka má příkon 60 wattů. LED diody mají dlouhou životnost (jejich svítivost se pohybuje okolo sto tisíce hodin), vykazují nízkou poruchovost a mohou zářit až milionem barev. Na rozdíl od jiných typů osvětlení nevyzařují teplo, a tak jsou pro prosvětlení nábytku skvělou volbou.

 

Převratný nábytek osvětlený LED diodami, fotka

 

Svítící nábytek

LED diody se nejdříve začaly používat v tzv. solitérech, tedy v samostatně stojícím nábytku, a byly dlouhou dobu spíše raritou. Spolu s masovým rozšířením nábytku z plastu zažily velký boom i diody. Výrobci a návrháři umně využívají průsvitnosti plastu a dutého řešení plastového nábytku - diody do útrob nábytku vhodně integrují, přičemž standardně se instalují diody bílé, které jen prozařují a prosvěcují odstín daného materiálu, zatímco do bílých plastů se používají diody barevné; pořídit si můžete i designově vychytaný nábytek, který pomalu mění barvy.

 

Převratný nábytek osvětlený LED diodami, fotka

 

LED diody nemusí být ukryty pouze uvnitř nábytku, ale interiér mohou zdobit a originálně osvětlovat i mnoha jinými způsoby. Velmi oblíbené jsou diodové úzké pásky, které mohou být dlouhé i několik metrů a které poslouží jako důmyslné a působivé podsvětlení postele, křesel, kuchyňské linky či baru. Existují i speciální LED diodové pásky izolované pryskyřicí, diky níž jsou pásky dokonale voděodolné, a tak jimi můžete osvětlit nejen kuchyň, ale i sprchový kout, okolí vany nebo je začlenit do spár dlažby.

 

Převratný nábytek osvětlený LED diodami, fotka

 

Využití LED diodového osvětlení je skutečně široké a můžete jej použít nejen v interiérech, ale i v exteriérech. Jako venkovní osvětlení se diody osvědčily pro zkrášlení skalek, zahradních jezírek, cestiček, pergol a bazénů. Opravdovou novinkou ve venkovní výzdobě jsou svítící domovní čísla. Ta jsou vyráběna z ušlechtilé oceli v kombinaci s deseticentimetrovými číslicemi z opálového skla, které je podsvícené, a tak dobře čitelné a viditelné i z větších vzdáleností.

 

Převratný nábytek osvětlený LED diodami, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Převratný nábytek osvětlený LED diodami zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo