Přitažlivá exotika na dosah ruky

14.2.2012 | Monika Kovačková | Nábytek | Komentářů 0 |

Zařizujete-li si byt a máte-li rádi přírodní materiály, jistě sáhnete po dřevěném nábytku. Není však důvod volit pouze dřevo bukové či dubové. Poohlídněte se po exotičtějších druzích, které váš interiér příjemně zútulní a zateplí a vy si každý den budete moci užívat nezaměnitelné atmosféry vzdálených krajů.

Přitažlivá exotika na dosah ruky - foto, Hyperbydleni.cz

Nábytek z exotických dřevin je dražší, ale také kvalitnější, originálnější a vzhledově působivější. V českých domácnostech se tu a tam objevuje nábytek z ratanu nebo bambusu, své nezaměnitelné kvality a výhody však má i dřevo teakové či šišamové. Nábytek z různých druhů dřeva můžete navíc nakombinovat, čímž interiéru podle přání vnuknete orientální, vysoce moderní či starosvětskou vizáž.

Neodolatelný bambus

Opravodovým hitem v oblasti moderního bydlení jsou podlahy, nábytek a doplňky z bambusu, přičemž tento způsob zařízení interiéru není veleben jen z estetickcých důvodů, ale také z důvodů ekologických: travina bambus Poaceae má totiž obrovský regenerační potenciál – za pouhý jeden den dokáže vyrůst až o jeden metr, a tak je skvělým obnovitelným přírodním zdrojem pro dřevozpracující průmysl. Nábytek z bambusu je lehký a přesto pevný a dá se lakovat, olejovat, mořit i barvit – nejkrásnější je však ve své přirozené podobě, která vás okouzlí svým osobitým šarmem a půvabem.

 

Přitažlivá exotika na dosah ruky, fotka

 

Bambusová podlaha je ceněna pro svou typickou barvu a zajímavou nepravidelnou sktrukturu a i co se týče tvrdosti a odolnosti několikanásobně předčí klasické dubové parkety. Bambusovou podlahu i nábytek krásně doladí bambus v podobě „živé“, a to v podobě zelených rostlinek či dekorativních stébel.

 

Přitažlivá exotika na dosah ruky, fotka

 

Ohebný rotang

Rotang (Calamus rotang) všichni známe pod názvem ratan a nejčastěji se s ním setkáváme v podobě křesílek, pohovek a stolečků. Rotang je velmi pružný, ohebný a tvarovatelný, a proto si z tohoto dřeva můžete pořídit nábytek rozličných tvarů. Rotang je stejně jako jiná exotická dřeva nejpůsobivější svoji přirozenou barvou, a tak volte kusy přelakované čirým lakem; v oblibě jsou i technologie díky nimž dřevo získává leska patinu. Nábytek se vyrábí z rotangových výhonků, které se loupou – ze šlupek se pak vyrábějí třeba rohožky, kterými si můžete svůj dřevěný ráj harminicky dozdobit.

 

Přitažlivá exotika na dosah ruky, fotka

 

Noblesní šišam

Šišam ze stromu Dalbergia Sissoo, kterému se také někdy říká indický palisandr, je ušlechtilé, elegantní dřevo, které vás jistě překvapí barevnou variabilitou. Šišam má bělové dřevo nažloutlé, jádrové dřevo však může být tmavohnědé až tmavě fialové, proto nábytek ze šišamu může být světlý, ale i téměř černý. Dřevo je velmi těžké, masivní, pevné a tvrdé, dobře se opracovává a je velmi odolné vůči termitům. Hlavní předností šišamu pro výrobu interiérového zařízení je jeho dekorativní vzhled; toto dřevo je navíc více než vhodné pro jemné zdobení, vyřezávání a kovářské opracování, a proto se můžete těšit z kousků s opravdu jemným a detailním zdobením.

 

Přitažlivá exotika na dosah ruky, fotka

 

Nezdolný teak

Teakový strom (Tectona grandis) známý jako dub indický se honosí ideálním vlastnostmi. Teakové stromy se těží až ve stáří 60 až 90 let, kdy má jejich dřevo nejvyšší kvalitu. Teakové dřevo je velmi lehké a zároveň tvrdé a odolné vůči různým povětrnostním vlivům, má dlouhou životnost a je snadno omyvatelné. Nábytek prostor přirozeně zateplí a bez dotyku na kráse vás bude těšit celý život.

 

Přitažlivá exotika na dosah ruky, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Přitažlivá exotika na dosah ruky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo