Zhoupněte se!

31.1.2012 | Monika Kovačková | Nábytek | Komentářů 0 |

Ačkoli designéři a návrháři přicházejí s nádhernými, originálními a nadčasovými pohovkami, sedacími soupravami a křesly, můžete se poohlídnout po něčem „starém známém“ a přesto být in. Nezůstávejte nohama na zemi, a to doslova – pořiďte si do svého bytu houpací sítě a závěsná křesla, která vybízejí k hravému lenošení.

Zhoupněte se! - foto, Hyperbydleni.cz

Houpací sítě a závěsná křesla

Relaxování v houpací síti v nás zpravidla evokuje samé příjemné pocity a vzpomínky: dovolenou, horké léto, rozkvetlou zahradu nebo přímořské letovisko zalité sluncem. Abyste tyto prožitky znovu zakusili, nemusíte čekat na návrat teplých dnů. Houpací sítě již nemusí být sezónní vzácností, ale mohou se stát stálým zařízením vašeho interiéru, které vám nabídne pohodlné, originální a pro vaše záda zdravé poležení. Houpací sítě vašemu bytu navíc propůjčí atmosféru exotických tropů – Evropu inspirovaly především země Karibiku, kde mají houpací sítě tisíciletou tradici. Ve starých kulturách Jižní a Střední Ameriky se tzv. hamaky staly naprostou nezbytností pro pohodlný a bezpečný spánek – hamaky spáče dobře chánily před horkem i chladem, vlhkostí, hmyzem i plazy. Španělští dobyvatelé 15. a 16. století od indiánských kmenů houpací sítě velmi rychle přejali –  při dlouhých cestách na lodi totiž nabízely kvalitnější a klidnější spánek než dřevěné pryčny.

 

Zhoupněte se!, fotka

 

Houpací sítě se pak jako přenosné lůžko uchytily především jako nezbytná součást turistické výbavy. Pro svoji nevšednost byly i módním relaxačním doplňkem zahrad, teras a hotelových středisek. Dá se říci, že v současné době prožívají opravdovou renesanci a jsou čím dál vyhledávanějším a oblíběnějším interiérovým zařízením. Používání houpací sítě vás každý den překvapí svými kvalitami. Hamaka představuje nejen nádhernou dekoraci, ale také splňuje vysoké nároky na zdravý spánek a odpočinek. Všechny části těla, především záda, ramena a kyčle, které během ležení na klasické posteli mnohdy trpí, mohou v přizpůsobivé hamace příjemně zrelaxovat. Navíc vyšší umístění sítě ve vás vyvolá pocity volnosti a lehkosti. V houpací sítí můžete také pohodlně sedět. Tato lenoška se dá snadno doplnit o ochranné prvky, v zimě proti chladu, v létě proti hmyzu.

 

Zhoupněte se!, fotka

 

 

Do bytu je ideální pořídit si houpací síť s vlastní konstrukcí či stojanem– s takovýmto řešením vám odpadnou všechny starosti s bezpečným namontováním a uchycením sítě do zdi nebo ke stropu. Takto provedené sítě jsou většinou skladné a můžete je přemisťovat, jak se vám zlíbí. Pokud se přece jen pustíte do pevného ukotvení hamaky do zdi, volte vždy vysoko zátěžová lana a speciální závěsné prvky s hmoždinkou, které jsou nejčastěji k dostání z pozinkované oceli. Praktické je, když upevnění obsahuje pružinku, díky které docílíte měkčího pohupování křesel i sítí. Volbu kotvících prvků přizpůsobte také materiálu stěny, do níž bude síť ukotvena - ideálně se poraďte s odborníkem.

 

Zhoupněte se!, fotka

 

Houpací sítě mohou poskytnou zdravé poležení i miminků, protože se skvěle přizpůsobí jejich zádům a snadněji kopírují jejich přirozenou polohu, a tak jim poskytují nejen pohodlí, ale také pocit bezpečí. Sítě jsou tak moderní alternativou dříve tolik oblíbených kolébek.

 

Zhoupněte se!, fotka

 

Velmi praktickou vychytávkou pro kvalitní ležení i sezení jsou variace na klasickou lavičku, jejíchž sedací prostor je nahrazen sítí, v níž se můžete podle chuti uvelebit.

 

Zhoupněte se!, fotka

 

Obdobnou variantou sítí jsou závěsná křesla, která vám ve svém náruči nabídnou útulné a měkké útočiště. Křesla můžete zavěsit ke stropu nebo postavit na zem; v každém případě se budete těšit z příjemného soukromí, jež vám tento designový doplněk poskytne.

 

Zhoupněte se!, fotka


 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zhoupněte se! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo