Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem

29.11.2011 | (hh) | Nábytek | Komentářů 0 |

Znáte ten úžasný pocit, když se procházíte po lese, zhluboka se nadechnete a kolem cítíte vůni dřeva? Tak přesně takovou vůni můžete cítit i z vašeho obydlí. Nevěříte?

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pojďte se s námi seznámit s nabídkou společnosti UNIS-N, spol. s r.o., která je distributorem a výrobcem dřevěného nábytku z masivu. Její široké spektrum nabídky vás jistě nadchne a zejména preciznost vyrobeného nábytku dává pocit jistoty a pohodlí a vytváří dojem, že tento nábytek nám zkrátka vydrží až do smrti. Nábytek z masivu je nejzdravější nábytek, který existuje. Neuvolňují se z něj žádné nežádoucí či rakovinotvorné látky jako jsou například formaldehydy, které se používají v pojivech dřevotřískových desek. Masivní dřevo je mnoha generacemi prověřený stavební materiál, který splňuje nejvyšší kritéria pro zdravý domov, a proto se doporučuje i dětem a alergikům.

 

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka

 

Dřevěný nábytek je stálou historií – navzdory moderním trendům nábytku z dřevotřísek či dalších pospojovaných hmot je dřevo stále to, co představuje ten největší komfort. Schválně – víte, jak se vyrábí taková dřevotříska? Měla jsem možnost vidět před pár měsíci její výrobu – vyrábí se víceméně z nekvalitního dřeva, různých odřezků, větví atd. Ty jsou za použití katru (speciální pily pro úpravu dřeva) zhruba očištěny a zpracovány a dále putují do stroje, který z nich vyrobí třísky či jemnější piliny. Ty se pak navrší do výše několika desítek centimetrů na speciální pásy a jsou následně lisem slisovány do podoby desky, kterou známe z hobbymarketů. Jenže zkuste si vzít piliny a stlačit je – hádejte, co se s nimi stane? Rozpadnou se. A aby se nerozpadly, stačí si doplnit jednoduchou odpověď na otázku, co je drží při sobě. Není jistě těžké uhodnout, že to musí být nějaký druh lepidla nebo dalších hmot pro spojení něčeho, co se „drobí“, v pevnou desku. Dřevotříska je ještě to menší zlo, ale hůře jsou v tomto směru další desky na dřevěné bázi – obecně platí, že čím „jemněji“ deska vypadá a třísek v ní je téměř nevidno, tím větší chemie to je.

 

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka
Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka

 

Vlastnit z podobných desek například kuchyň, která je náchylná k většímu výskytu páry z vaření, znamená očekávání, že za pár let se nám taková kuchyň lidově řečeno rozpadne, nebo nám alespoň nepůjdou zavírat dvířka, budou nám upadávat úchytky atd. Lepidla a další pojivé materiály navíc představují vždy chemické preparáty – výrobci na celém světě se samozřejmě snaží vyrábět nezávadné výrobky, nicméně už jen fakt, že nedávno byla diskutována odbornou veřejností otázka podílu formaldehydu v nábytku, hovoří výstražně o jednom – lidé si musí dávat dobrý pozor, jaký nábytek si koupí a co budou doma následně dýchat. Tatam je totiž doba, když z domácností voněly maximálně upečené buchty či nedělní oběd. Z domácností nám poslední dobou „voní“ i chemie – ať již se jedná o různé osvěžovače vzduchu, prostředky pro domácí úklid, či právě nově zakoupený nábytek. Byty a domy nám jen hýří nejrůznějšími vůněmi, které mohou však někteří z nás špatně snášet. Zejména alergici a rodiny s malými dětmi by si měli dávat pozor, co si domů pořídí.

 

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka

 

Společnost UNIS-N nám dává možnost zavítat do světa typického dřevěného nábytku. Ani nejlepší povrchové úpravy připomínající práci těch nejlepších grafiků povrhu z lamina či bůhvíjaké a kde zakoupené plastické hmoty nám nemůže nahradit přírodní krásu dřeva – rýhy, leta, suky a další krásy, která nakreslila paní Příroda, která je vždy tím nejlepším malířem. Nábytek je dodáván v surové kráse dřeva, povrchově upravené těmi nejlepšími a k životnímu prostředí co nejšetrnějšími prostředky, tak aby vyhovoval i v domácnostech alergiků či astmatiků. Jediné, co tedy z celodřevěného nábytku budete cítit, bude originální vůně přírodního dřeva a pryskyřice. Pocit z procházky po lese můžete zažít stejně tak při usínání v posteli či jen tak v obývacím pokoji u sledování televize.

 

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka
Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka

 

Výhodou dřevěného nábytku je mimo jiné jeho pevnost a „bytelnost“ – díly jsou totiž spojovány tradičními technologiemi, které zajišťují dlouhou životnost. Dřevěný nábytek z masivu se vám totiž oproti nábytku z lamina nebo dřevotřísky jen tak snadno nerozbije a nerozviklá. Nábytek z masivního dřeva, je pevný a kvalitní. Odborníci tvrdí, že masiv je charakteristický pro svou dlouhověkost a vydrží až desetkrát déle než nábytek z lamina. I z laického pohledu je to pochopitelné – zkuste si vyvrtat díru třeba do dřevotřísky a do dřeva a zašroubovat do nich šroub. Pokud to uděláte ve dřevě i několikrát po sobě, nic podstatného se nestane, maximálně po několikátém šroubování použijete malinko delší šroub či do lehce většího otvoru strčíte třeba třísku a šroub drží. Pokud takto přemontujete párkrát po sobě dvě plochy z dřevotřísky, můžete nábytek vyhodit, protože se vám prostě už v tom původním místě šroub nepodaří zašroubovat. Otvor se totiž výrazně zvětší, rozdrobí a musíte v nejlepším případě použít jinou formu spojení.

 

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka

 

Dřevěný nábytek je ideálním komfortem pro vaši chatu či chalupu – nabídka společnosti UNIS-N nabízí mimo jiné komfortní rustikální nábytek. Můžete si vybrat z široké nabídky, ať již se jedná o stoly, židle, postele, ale i prádelníky, noční stolky, komody, ale třeba i knihovny, do kterých můžete umístit své knihy z dětství a při příjezdu si o víkendu v klidu přečíst a zavzpomínat na doby, kdy ještě prioritou nebyl stres a spěch. Dřevěný nábytek ovšem není určen jen pro pohodlí chat a chalup, nýbrž bude ozdobou vaší domácnosti, pokud zvolíte tento styl bytového designu.

 

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka

 

V rámci celkového interiéru vaší domácnosti doporučujeme zvolit také kuchyňské linky, které jsou taktéž vyrobeny z dřevěného masivu a zpříjemní vám pobyt v kuchyni při běžném vaření. Je to kousek přírody ve vašem každodenním shonu. Chtěli byste kuchyňskou linku z dubu, borovice či smrku od českého výrobce? Pak využijte nabízenou službu "Výroba kuchyňské linky na míru". Společnost UNIS-N vyrábí na zakázku jakékoliv kuchyně ze dřeva s moderními výsuvy, drátěným programem, pracovní deskou z přírodního kamene atd. Dřevěná rustikální kuchyně dodá vašemu domovu jedinečné kouzlo - doporučujeme navštívit vám fotogalerii kuchyňských linek a vybrat si pro vaši domácnost tu nejvhodnější variantu.

 

Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem, fotka

 

Pokud se vám náš článek líbil, neváhejte proto navštívit internetový odkaz dřevěného nábytku z masivu a nechat se zlákat nabídkou. Na stránkách firmu UNIS-N lze také nalézt doporučené ošetření povrchu nábytku pomocí přírodních vosků. Jestli stále váháte a odrazuje vás cena, pak zvažte a myslete dlouhodobě ekonomicky - je pravdou, že o něco vyšší počáteční náklady na dřevěný nábytek z masivního dřeva se časem vlastně promění ve velkou výhodu, protože už nikdy nebudete muset tento nábytek nahrazovat jiným, tak jako se tomu děje v případě nábytku z dřevotřísky. Velkou výhodou je také fakt, že nábytek dostanete již sestavený, tedy neřešíte jeho montáž a eventuální problémy s tím spojené. Nábytek ze dřeva vám bude přinášet radost a chvíle pohody, stejně jako přinášel z dob mládí našich babiček. A koneckonců stále více v dnešní době platí, že „nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“.

www.dreveny-nabytek.cz, www.unis-n.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dřevěný nábytek byl, je a bude žádaným artiklem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo