Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje

16.6.2011 | Jana Henychová | Nábytek | Komentářů 1 |

Pokud chcete váš interiér vyzdobit v tradičním starožitném stylu s nádechem moderních prvků, můžete si do bytu zakoupit kombinaci některých kusů anglického dřevěného nábytku.

Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro širší výběr se můžete nechat inspirovat tradičními vzory konzervativních britských domácností z období druhé poloviny 18. století. Základní výbavou je sedací souprava, která nemůže chybět v žádné domácnosti. Pohovky s prvky starožitného designu vám mohou poskytnout repliky starého stylového nábytku. Stylový nábytek z ručně vyřezávaných masivních kousků dřeva poskytuje dlouhodobou záruku. Můžete si tak postupně obstarat luxusní nábytek z masivu, případně repliky vybraných starších modelů. V rámci tradičního anglického stylu můžete k posezení u televize dát přednost před pohovkou masivním dřevěným křeslům s jemným látkovým vypolstrováním. Pro pohodlnější uvolnění rukou je výhodnější vybrat si variantu s područkami, abyste zachovali i při sezení lepší držení těla.

 

Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje, fotka

 

Jako odkladovou plochu pro drobné předměty nebo hrnky s kávou si mnoho domácností pořizuje konferenční stolky. Kromě klasických hranatých mohou mít dokonalý ozdobný efekt také stolky oválné nebo osmihranné, které umožňují docela jiný náhled a vytvoří v obývacím pokoji ojedinělý netradiční vzhled, obzvláště pokud jej ještě vyzdobíte dekoračním krajkovým prostíráním.

 

Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje, fotka

 

Zvláštní výbavou starožitného anglického stylu jsou toaletní stolky, u kterých se na první dojem zdá, jako by z prvků moderních interiérů postupně vymizely a byly opomíjeny. Svojí ojedinělostí ale stále dovedou vyzdobit různé typy obývacích pokojů. Pevný dřevěný stolek se zásuvkami spolu s větším oválným zrcadlem může zaujmout především ženy, které se rády upravují. Kromě klasického koupelnového zrcadla tento komplet nabízí daleko větší možnost pohledu na sebe a zároveň do úložného prostoru se zásuvkami si mohou uskladnit vše, co pro hygienu a úpravu potřebují. Tento vzhledný a zároveň praktický úložný prostor se tak stává jakousi nástavbou koupelnových zařízení a doplňků. Zatímco u zrcadla v koupelně se můžete věnovat pouze základním potřebám, toaletní stolek s velkým zrcadlem vám poskytne mnohem více možností využití. Obvykle jsou běžnou výbavou ložnice nebo obývacího pokoje, ale pokud máte dostatečně prostornou koupelnu, není problém takovou nábytkovou sekci umístit i zde. Pevné lakované borovicové dřevo si můžete opatřit v různých odstínech a bude vašemu obydlí dodávat ryze přírodní efekt.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Roman: Mám anglickým nábytkem...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo