Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje

16.6.2011 | Jana Henychová | Nábytek | Komentářů 1 |

Pokud chcete váš interiér vyzdobit v tradičním starožitném stylu s nádechem moderních prvků, můžete si do bytu zakoupit kombinaci některých kusů anglického dřevěného nábytku.

Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro širší výběr se můžete nechat inspirovat tradičními vzory konzervativních britských domácností z období druhé poloviny 18. století. Základní výbavou je sedací souprava, která nemůže chybět v žádné domácnosti. Pohovky s prvky starožitného designu vám mohou poskytnout repliky starého stylového nábytku. Stylový nábytek z ručně vyřezávaných masivních kousků dřeva poskytuje dlouhodobou záruku. Můžete si tak postupně obstarat luxusní nábytek z masivu, případně repliky vybraných starších modelů. V rámci tradičního anglického stylu můžete k posezení u televize dát přednost před pohovkou masivním dřevěným křeslům s jemným látkovým vypolstrováním. Pro pohodlnější uvolnění rukou je výhodnější vybrat si variantu s područkami, abyste zachovali i při sezení lepší držení těla.

 

Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje, fotka

 

Jako odkladovou plochu pro drobné předměty nebo hrnky s kávou si mnoho domácností pořizuje konferenční stolky. Kromě klasických hranatých mohou mít dokonalý ozdobný efekt také stolky oválné nebo osmihranné, které umožňují docela jiný náhled a vytvoří v obývacím pokoji ojedinělý netradiční vzhled, obzvláště pokud jej ještě vyzdobíte dekoračním krajkovým prostíráním.

 

Anglický nábytek jako inspirace do obývacího pokoje, fotka

 

Zvláštní výbavou starožitného anglického stylu jsou toaletní stolky, u kterých se na první dojem zdá, jako by z prvků moderních interiérů postupně vymizely a byly opomíjeny. Svojí ojedinělostí ale stále dovedou vyzdobit různé typy obývacích pokojů. Pevný dřevěný stolek se zásuvkami spolu s větším oválným zrcadlem může zaujmout především ženy, které se rády upravují. Kromě klasického koupelnového zrcadla tento komplet nabízí daleko větší možnost pohledu na sebe a zároveň do úložného prostoru se zásuvkami si mohou uskladnit vše, co pro hygienu a úpravu potřebují. Tento vzhledný a zároveň praktický úložný prostor se tak stává jakousi nástavbou koupelnových zařízení a doplňků. Zatímco u zrcadla v koupelně se můžete věnovat pouze základním potřebám, toaletní stolek s velkým zrcadlem vám poskytne mnohem více možností využití. Obvykle jsou běžnou výbavou ložnice nebo obývacího pokoje, ale pokud máte dostatečně prostornou koupelnu, není problém takovou nábytkovou sekci umístit i zde. Pevné lakované borovicové dřevo si můžete opatřit v různých odstínech a bude vašemu obydlí dodávat ryze přírodní efekt.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Roman: Mám anglickým nábytkem...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo