Sedací soupravy a doplňky jako moderní prvky interiéru

14.3.2011 | Jana Henychová | Nábytek | Komentářů 0 |

Jestliže si pořizujeme kompletně nové vybavení do domácnosti nebo to staré postupně obměňujeme, pak se většina z nás bude zaměřovat především na praktickou stránku a vzhled, a také na to, aby nám čerstvě pořízená výbava pokud možno co nejdéle vydržela.

Sedací soupravy a doplňky jako moderní prvky interiéru - foto, Hyperbydleni.cz

 

Tentokrát se zaměříme na obývací pokoj a sedací soupravy. Kromě kvality a vzhledu jejich vhodná volba spočívá především v účelovosti. Například se nám bude líbit některý typ pohovky, ale přesto si jej nebudeme moci pořídit, protože již většinová stávající výbava by k ní barevně ani stylově neladila. Jelikož sedací souprava bude pravděpodobně jedním z největších vybavení místnosti, bude ve většině případů také nejvýraznější na první pohled. A proto, pokud nechcete, aby sedačka měla výraznou převahu, ale raději aby splynula s okolním vybavením, pak vám doporučujeme pořídit si některý ze sedacích setů ve světlejší barvě. Pokud zrovna nemáte vše černé nebo v tmavých odstínech, pak vám světle hnědá, bílá, béžová nebo světlejší šedá sedací souprava může poskytnout stále širší možnosti, jak ji nakombinovat s kobercem, nábytkem nebo malbou.

 

Sedací soupravy a doplňky jako moderní prvky interiéru, fotka

 

Ve světě moderních interiérů se můžeme v řadě případů kromě klasické malby setkat i s kamenným nebo cihlovým obložením. To poskytuje majitelům rodinných domků další možnosti tvoření, protože kamenné obkládání se stále nejlépe kombinuje s ostatním materiálem téměř ve všech barvách. Jeho prvky širokého uplatnění se dají využívat ve všech koutech bytu. Pokud se jedná konkrétně o obývací pokoj, je nejlépe si nechat takto obložit zeď za sedací soupravou a kolem televize. Pokud nemáte kolem žádný nábytek a televize stojí volně v prostoru, pak vám kamenné obložení lépe vynikne a získáte zase něco nového na rozdíl od tradičního umístění televizoru do obývací stěny.

 

Sedací soupravy a doplňky jako moderní prvky interiéru, fotka

 

Máte-li v plánu vyzdobit si interiér obývacího pokoje v tradičním pojetí a zároveň netoužíte po ničem výstředním, pak vám doporučujeme místo malby na zed nechat si vylepit světle modrou nebo šedou tapetu s pruhovaným vzorkem střídajícího se světlého a tmavého odstínu stejné barvy. Jako odpovídající nábytek si můžete pořídit tradiční čalounění s látkovým vypolstrováním. Sedadla a opěradla budou dostatečně měkká a pohodlná. K tradiční barvě dubového nebo smrkového dřeva je pro vytvoření klidné atmosféry nejlépší vybrat si čalounění stejné barvy jako je tapeta na zdi. Díky vypolstrování z tenké látky bude sedadlo a opěradlo zdárně a rychle pohlcovat teplo, a tak se i v těch nejchladnějších obdobích roku spolu s místností snadno vytopí. Pokoj se tak zútulní a získá nádech klidu, ticha a tepla. Tato varianta se může stejně tak s úspěchem využít, jestliže se chystáte zhotovit si v domě vlastní pracovnu nebo knihovnu, kde pak můžete po mnoha hodinách v zaměstnání trávit večery.

 

Sedací soupravy a doplňky jako moderní prvky interiéru, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Sedací soupravy a doplňky jako moderní prvky interiéru zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo