Kancelářské stoly a pracovní stolky

2.2.2011 | Jana Henychová | Nábytek | Komentářů 0 |

Kvalitní a pevný pracovní stůl je praktickým i stylovým vybavením mnoha domácností. Pokud zrovna podnikáte rekonstrukci bytu nebo se stěhujete do jiného a léta starý pracovní stůl se vám již do nového interiéru nehodí svými rozměry či vzhledem, je na místě zvolit řešení v podobě zakoupení nového stolu.

Kancelářské stoly a pracovní stolky - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pracovní stůl je ústředním prvkem každé pracovny. Ideální je hranatý, okrouhlý nebo oválný stůl ze dřeva, případně kombinovaný s dalšími materiály. Univerzální volbou pro každý typ interiéru je pracovní stůl z tmavého dřeva, který se hodí téměř do každého barevného provedení zbylého vybavení pokoje. Pracovní deska musí být dostatečné velikosti a silná tak, aby nedošlo k rychlému opotřebení. Pokud nám to dovolují prostorové možnosti, pak pracovní stůl umístíme tak, abychom měli výhled současně na okno a na dveře. Správně byste neměli sedět zády ke vchodovým dveřím nebo tak, abyste je měli po straně.

 

Kancelářské stoly a pracovní stolky, fotka

 

Potřebujete-li uskladnit větší množství papírových dokumentů a kancelářských potřeb, pak vám jistě pomůže zakoupení stolu se dvěma zásuvkovými skříňkami, které jsou buďto nedílnou součástí stolu nebo jako přídavné kusy na kolečkách vyrobených z vysoce kvalitní oceli. Zásuvky a boxy na dvířka můžete mít buďto celodřevěné nebo kombinované s kovem. Stejně tak pracovní desku můžete mít zhotovenou z tenkých prkének, silného kusu dřeva nebo pozinkovaného plechu. Jestli ale chcete investovat více dlouhodobě, pak překližku moc nedoporučujeme. V takovém případě je nejlepší zakoupit si pevný nábytek ze silného kvalitního dřeva, u kterého máte záruku, že vám dlouho vydrží. Jako ochrana proti nadměrnému prášení bývají některé druhy stolů při výrobě potírány speciálními laky a nátěry. Hromadění prachu se tak eliminuje na minimum a při hladkém povrhu jej tak můžete snadno setřít a následně ošetřit přípravkem na nábytek. Je třeba mít na paměti, že nedílnou součástí každé věci je její správná a pečlivá udržba. Stůl vám tak může vydržet po dlouhá léta jako nový.

 

Kancelářské stoly a pracovní stolky, fotka

 

Mnoho moderních kancelářských stolů bývá navíc vybavena příslušenstvím v podobě náhradních koleček a odlehčených nožiček, které jsou výhodou pro snadnější manipulaci. Každý pracovní stolek si můžete postupně vybavit závěsnými zásuvkami a skříňkami, které vám mohou pomoci při uskladňování dalších drobných předmětů a náčiní pro vaše pracovní činnosti nebo zábavu. Najde se i taková skupina zákazníků, která bude požadovat jeden stolek pro vícestranné využití na práci venku i vevnitř. Pokud se náhodou nacházíte právě v této skupině zákazníků, pak vám doporučujeme pořídit si multifunkční dílenský pracovní stolek, který se díky malé hmotnosti může snadno přenášet. Může se vám hodit například jako podpůrná plocha, když budete chtít řezat prkna na kotoučové pile. Díky multifunkčním plastovým držákům a odlehčeným tlumícím opěrkám na spodní části mohou stolky nalézt uplatnění také v průmyslové výrobě.

 

Kancelářské stoly a pracovní stolky, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Kancelářské stoly a pracovní stolky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo