Noční stolky pro vaše ložnice

27.1.2011 | Jana Henychová | Nábytek | Komentářů 0 |

Pokud se ve vaší domácnosti chystáte zařizovat ložnici, a máte již v pokoji položený koberec a zakoupili jste si postel, pak už stačí jako doplněk vybrat si vhodný noční stolek.

Noční stolky pro vaše ložnice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jelikož noční stolek patří mezi základní vybavení každé moderní ložnice, je třeba si vybrat takový, aby vám po stránce vzhledu co nejlépe vyhovoval, ale zároveň také aby byl praktický, užitečný a aby ladil s ostatním vybavením pokoje. Po praktické stránce je noční stolek výhodou, protože na něj můžete umístít nejen stolní lampičku s budíkem, ale může dobře posloužit i jako odkládací prostor pro rozečtenou knihu. Jestliže se v zimě nachladíte a budete nuceni proležet většinu dne v posteli, je takový stolek výhodou zejména pro odkládání hrnku s čajem. Rozhodnete-li se volit praktické řešení, doporučujeme vám jako nejlepší variantu zakoupit si noční stolek se zásuvkou, kam si můžete uschovat drobné osobní věci.

 

Noční stolky pro vaše ložnice, fotka
Noční stolky pro vaše ložnice, fotka

 

Zákazníkům s estetickým cítěním, kteří upřednostňují hlavně vzhled, by se mohly naopak líbit stolky z masivního dřeva s vyřezávaným zdobením, které napodobují starožitný nábytek. Charakteristickými vlastnostmi masivního dřeva jsou na první pohled viditelné suky a letokruhy, které jsou zárukou dobré kvality. Hledáte-li univerzální řešení, pak zvolte noční stolky ze smrkového a dubového dřeva v tmavém odstínu, jež se dají použít téměř v jakémkoliv prostředí, zejména pokud máte na zdech klasický bílý nátěr. Stolky zakoupíte buďto ve smontovaném stavu, nebo si je můžete sestavit dle návodu příslušného výrobce sami.

 

Noční stolky pro vaše ložnice, fotka

 

Pokud jste příznivci pestrých barev a zdi vaší ložnice oplývají moderními barevnými malbami, může vám jako estetický doplněk pomoci vyladit místnost kovaný noční stolek s dubovými a skleněnými prvky. Kovový nábytek je pískově otryskován a následně upravován práškovými barvami, které se za zvláštních technických parametrů vypalují ve speciálních pecích. Do těchto základních práškových barev mohou někteří výrobci ručně nanášet zlatou a stříbrnou patinu, která tak vytváří dojem starého povrchově opotřebovaného nábytku. Takovou variantu si mohou oblíbit zejména ti, kteří mají zálibu ve starožitném retro stylu. Výrobek je kombinován s masivním dubovým dřevem. Zákazníci si mohou vybrat z více odstínů dřeva. Výrobci těchto typů nočních stolků používají jako nátěry buďto klasická mořidla nebo natírají speciálními barevnými patinami s ručním broušením navíc. Jako odkladovou plochu můžete mít rovněž skleněnou desku z čirého nebo mléčného skla s černou kovovou nebo dřevěnou obrubou. Varianta bez zásuvek nemusí stát pouze v ložnici. Například vám může nahradit konferenční stolek v obývacím pokoji.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Noční stolky pro vaše ložnice zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo