Řekni mi co čteš...

7.1.2011 | Lucie Sýkorová | Nábytek | Komentářů 0 |

Máte pocit, že pohodlná sedačka a maximálně naplněná knihovna tvoří nedílnou součást vašeho života? Dopřejte sezení sólový part a knihovnu nechte hrát s orchestrem. Ačkoliv jsou tmavé barvy velmi efektní a spíše upoutají pozornost, při výběru knihovny doporučujeme spíše světlé dřeviny: javor, břízu, bělené dřeviny a bílé lesklé povrchy. Bílými stěnami a nábytkem ze světlého dřeva jakoukoliv místnost prosvětlíte, v menších dokonce budete mít pocit, že narostly.

Řekni mi co čteš... - foto, Hyperbydleni.cz

 

Při knihovnách nemusí vždy platit, že velký kus nábytku prostor zmenšuje. Pokud vedle ní použijete dva, maximálně tři kusy jiného nábytku, místnost bude vzdušná a svou otevřeností nebude vaše soustředění ničím omezovat. Jednoduché police, skříňkové sestavy, jejich kombinace či knihovna na míru s posuvnými dveřmi mohou klidně překrýt celou stěnu. Když pro knihovnu není vyčleněna samostatná místnost, ve většině interiérů se knihy nejčastěji soustřeďují v obýváku, proto je třeba zvážit i celkový design a dekor knihovny.

 

Řekni mi co čteš..., fotka

 

Kombinace otevřených polic se skříňkami umožňují vytvářet v společenském prostoru zajímavé řešení. Mohou být situovány do rohu, táhnout se podél stěny nebo jako optický předěl stát volně v prostoru. Aby umožnily pohled do vedlejšího prostoru, většinou nemají zadní výplň. Netradičním řešením může být pojízdná knihovna pohybující se v kolejnicích.

 

Řekni mi co čteš..., fotka

 

Regály zaplněné knihami v pestrobarevných obalech vytvářejí unikátní dekoraci. Navíc takový prostor vzbuzuje pocit důvěrné útulnosti a intelektuálního prostředí. Tíživou přítomnost velkého množství knih odlehčí plochy v podobě dvířek. Zahrajte si a vytvořte si vlastní barevnou mozaiku například použitím fototapety na posuvných dvířkách.

 

Řekni mi co čteš..., fotka

 

Výběr povrchů je opravdu bohatý: lakované sklo - čiré, matné nebo barevné, dále laminát s imitací různých druhů dřeva a světlosti, a samozřejmě také klasické dřevo - matné, lesklé, světlé, tmavé, exotické. Způsob jejich otevírání závisí na tom, který systém se vám zdá nejsympatičtější nebo nejpraktičtější. K dispozici jsou všechny typy dvířek, čili otevírací, sklápěcí, vyklápěcí a posuvné. Velikost pokrytí jednotlivých regálů závisí na tom, zda chcete, aby knihovna působila jako kompaktní solitér nebo jen jako nenápadný společník vystavených exponátů.

 

Řekni mi co čteš..., fotka

 

Minimální rozměry ocelových nebo hliníkových konstrukcí, použité v stěnových sestavách či knihovnách téměř nevnímáme, prostor se navzdory dostatečnému úložnému místu nezmenší. Hrubší desky kromě toho, že unesou větší váhu, poutají na sebe pozornost, svou masovostí říkají, že něco znamenají, ať už na ně něco položíte nebo ne.

 

Řekni mi co čteš..., fotka

 

Takto zdůrazněna zaujme knihovna mezi nábytkem na první pohled, podtržená výraznou barevností tmavých zda exotických dřevin bude působit jedinečně až tajemně. Výrazný materiál přinese do vašeho interiéru atmosféru místa původu, kterou dotvoříte doplňky nekomplikovaných tvarů s propracovaným detailem. Závisí jen od vašich představ, zda chcete pomocí knihovny prostor prosvětlit, rozjasnit, udělat ho intimnější, meditatívnejším nebo raději pracovním.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Řekni mi co čteš... zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo