Nejnovější trendy moderního nábytku

14.12.2010 | Lucie Sýkorová | Nábytek | Komentářů 0 |

K nepostradatelnému interiérovému vybavení bezesporu patří nábytek. Nejrůznější kusy nábytku se však v našich podmínkách stále pořizují za účelem funkce praktické neboli využitelné. Itálie je nejen známou zemí módy, ale také zemí, kde se rodí nejnovější designové trendy v oblasti nábytkářství a interiérového stylu.

Nejnovější trendy moderního nábytku - foto, Hyperbydleni.cz

 

Boxovací pytel jako designový nábytek

Boxovací pytel aneb Champ sofa, který se zrodil pod rukama Tobiase Fraenzela, je údajně převrat v interiérovém nábytku, neboť plnohodnotně splňuje dvě naprosto odlišné činnosti. Díky tomuto výrobku můžeme skloubit relaxaci a odpočinek se sportovní aktivitou.

 

Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka

 

Tato unikátní pohovka, která kromě maximálního a komfortního odpočinku přináší profesionální sportovní přístroj Kick boxer, se má pravděpodobně stát nepostradatelnou součástí našich interiérů. Pytel prý může také sloužit jako opěrka zad, záleží na dané situaci.

 

Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka

 

Návrat ke zlatým šedesátým

Podle italských designérů je aktuální trend ten, jež výrazně čerpá z odkazu šedesátých let dvacátého století. Například pohovky vzhledem i zpracováním odpovídají takzvanému klasickému dánskému designu. Působí tedy elegantně, ale přesto moderně. Střízlivý design podtrhuje jedinečnost nadčasových vlivů zlatých šedesátých. Variabilní pohovky disponují odnímatelnými polstrovanými sedátky i opěradly a stojí na dřevěných či kovových nohách. Trendy barevné spektrum v oblasti italských pohovek se pohybuje v pěti barvách, a sice tmavošedé, čokoládové, cínové, bílé a khaki.

 

Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka
Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka

 

Modulový nábytek - kombinace pohovky a křesla

Tento multifunkční nábytek může být využit k plné spokojenosti a aktuální potřeby svého uživatele. Slouží jak pro sezení spojené s aktivní či pasivní činností, tak i pro ležení a odpočinek. Jeden konec nábytku je rozdělen do dvou samostatných částí, jejichž podélnost a pružnost materiálu umožňují individuální ohebnost, čímž vznikne požadovaný uživatelský prostor. Koncové části jsou zasazeny do konstrukčních základů.

 

Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka
Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka
Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka
Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka

 

Nábytek s povrchovou texturou

Designová kolekce nábytku s detailními povrchovými texturami. Moderní designové kolekce takovéhoto nábytku disponují unikátní texturou, jenž se dokonale vyjímají například v moderním interiéru. Nábytek je ručně vyrobený, každý centimetr je detailně a kvalitně zpracovaný. K výrobě se používají kvalitní dřeviny. K výrobě nohou nábytku je použita nerezová ocel, povrch dřeva je lakován bezbarvě nebo s odstínem. Cena za jeden kus tohoto nábytkářského skvostu se pohybuje okolo 16 000 amerických dolarů. Sám autor nábytku Jon Goulder o svém díle tvrdí následující: „Měl jsem za cíl navrhnout a vytvořit nadčasový nábytek, který se může radovat ze života a v čase putovat z generace na generaci.

 

Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka
Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka

 

Tetris nábytek

Diego Silverio a Helder Filipov se nechali inspirovat fenomenální hrou Tetris, na jejímž základě vytvořili multifunkční nábytkové díly, které lze použít jako police , stolky, šuplíky nebo vitríny. Koncepce nábytkového designu sestává z geometrických vzorců, které zahrnují všechny díly objevující se ve hře Tetris. Každý kus je vytvořen tak, jako by byl součástí hry, sloužil pro víceúčelové uspořádání a byl přizpůsoben potřebám uživatele.

 

Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka

 

Po praktické stránce poskytují jednotlivé nábytkové díly velké skladovací a úložné prostory, a to v účinném a barevném provedení. Jednotlivé díly lze mezi sebou kombinovat, což přináší svým uživatelům možnost estetického ztvárnění a perfektního začlenění v daném interiéru . Každý kus je však navržen tak, aby byl schopen samostatného umístění.

 

Nejnovější trendy moderního nábytku, fotka

 

Je tedy jen na vás, zda si vyberete mezi nejnovějšími trendy nového designu v oblasti nábytkářství, nebo raději zůstanete u tradičnějšího interiérového vybavení. Jisté však je, že se nemusíme obávat toho, že by do budoucna v tomto ohledu došly designovým stvořitelům originální nápady.

Text: Lucie Sýkorová / Living.cz
Foto: freshome.com

Související články na Living.cz:

Jak čistit okna, dveře a stěny, přírodní cestou?

Skříně, které umí dělat radostDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Nejnovější trendy moderního nábytku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo