Skříně, které umí dělat radost

25.11.2010 | Lucie Sýkorová | Nábytek | Komentářů 0 |

Chcete-li, aby vaše skříň i přes výhodnou cenu nevypadala tuctově, ale dostala punc individuality, musíte takříkajíc přiložit ruku k dílu. Existuje totiž několik možností jak na to. Některé tipy a nápady vám nabízí i náš článek. Použít můžete jakoukoliv skříň s plnými dveřmi.

Skříně, které umí dělat radost - foto, Hyperbydleni.cz

 

Šaty dělají člověka – to je staré přísloví, které v tomto případě platí i pro skříň. Stačí sehnat třeba látku s motivem květů, například na způsob kaleidoskopu, nebo s jiným pestrým motivem, který vdechne život skříni, ale i interiéru, v němž bude stát. Nová dekorace se totiž neomezuje jen na skříň, ale pokračuje i do poloviny stěny, takže tvoří jednotný celek.

 

Skříně, které umí dělat radost, fotka
Skříně, které umí dělat radost, fotka

 

Jak na to?

1. Jako první přistřihneme látku na rozměr dveří skříně s přídavkem cca 3cm na každé straně.
2. Látku celoplošně rozložíme, nenapneme, aby netvořila záhyby, a na čelních stranách dveřního křídla připevníme čalounickou pistolí.
3. Horní okraj látky (už připevněný) zakryjeme úzkou hranatou lištou (cca 1 x 4 cm) kvůli čistému zakončení. Lištu připevníme hřebíčky bez hlaviček.

 

Skříně, které umí dělat radost, fotka
Skříně, které umí dělat radost, fotka

 

Hradní skříň do dětského pokoje

Který kluk by nechtěl být alespoň jednou v životě skutečným rytířem. Kupovat rovnou celý hrad by bylo přehnané – vždyť taková šatní skříň dokáže po menších úpravách a navíc za levný peníz splnit úplně stejnou funkci. Veškeré aplikace připevníme ke skříni pomocí kobercové lepicí pásky. Balkónek přiřízneme z asi 1 cm silné překližky, tupě sklížíme a připevníme hřebíčky bez hlaviček. Obložení balkonku zhotovíme z modelářských lišt ( 0,3 x 1 cm), které nalepíme. Malé dřevěné šindelky (z potřeb pro kutily) ozdobí střed. Kamenný oblouk z jednoho kusu sklížíme s balkonkem ještě dřív, než jej nalepíme. Jakmile malý rytíř odroste dětským střevíčkům, můžeme dekoraci beze zbytku odstranit a nahradit novými motivy.

 

Skříně, které umí dělat radost, fotka
Skříně, které umí dělat radost, fotka

 

Jak na to?

1. Veškeré díly jako vratové oblouky, křídla cimbuří, balkon i okno hradu, vyřízneme přímočarou pilou z překližky o síle 1 cm.
2. Padací mříž hradní brány vytvoříme z proužků malířské krepové pásky, kterou přistřihneme na míru. Pozadí pak vybarvíme modrou plakátovou barvou. Po zaschnutí krepovou pásku strhneme a celou plochu přelakujeme bezbarvým lakem.
3. Oblouk brány z imitace kamene nalepíme klihem na dřevo a zafixujeme pomocí svěradel. Aby kamenné kvádry lépe vynikly, zvýrazníme spáry pilníkem.

 

Skříně, které umí dělat radost, fotka

 

Sen o gondole

Sníte o cestě do Benátek? Splňte si jej v pohodlí vašeho domova. Stačí k tomu jen obyčejná skříň a pár ingrediencí a hle – kouzlo města renesančních paláců a gondol vás bude obklopovat dnes a denně. Zhotovení kůlů na uvazování lodí není nijak obtížné. Nejdříve rozřízneme napůl malé a velké polystyrenové koule. Menší polokoule slepíme s kužely, větší koule nalepíme na horní konec roury na navíjení koberců – jejich průměry musí vzájemně souhlasit. Sprej s metalickým efektem vybíráme tak, aby byl vhodný na polystyren. Kartonové roury připevníme ke skříni pomocí hmoždinek do dutin. Na dveře skříně nakonec nalepíme fotografie Benátek plakátového formátu s gondolami v pozadí. Věřte, že iluze bude dokonalá.

 

Skříně, které umí dělat radost, fotka
Skříně, které umí dělat radost, fotka

 

Jak na to?

1. Budeme potřebovat roury na navíjení koberců o průměru cca 10 cm, polystyrenové koule různých velikostí o průměru cca 10 a 5 cm, polystyrenové kužely a zbytek zahradní hadice.
2. Kousek zahradní hadice poslouží jako ozdoba hlavice benátského kůlu. Hadici přiřízneme na míru, spojíme kouskem trubičky a slepíme sekundovým lepidlem.
3. Typický svinutý vzor vytvoříme tak, že červeně-nejlépe akrylovou barvou – nalakované roury na koberce polepíme do spirály bílou izolační páskou nebo metalickým motouzem, který je k dostání například v potřebách pro kutily nebo v železářství.

 

Skříně, které umí dělat radost, fotka
Skříně, které umí dělat radost, fotka

 

Pokud vás tedy vaše stará oprýskaná skříň začala trochu nudit a věříte ve svou tvořivost, pak se neváhejte pustit do kreativního počinu s názvem „veselá skříň“.

 

Skříně, které umí dělat radost, fotka
Skříně, které umí dělat radost, fotka
Skříně, které umí dělat radost, fotka

 

Text: Lucie Sýkorová / Living.cz
Foto: blueberryforest.com, users.globalnet.co.uk, trekearth.com, nycconceptfurniture.com, furniturehomedesign.com, decolicious.wordpress.com

Související články na Living.cz:

Důmyslné věšáčky – přesně tam, kde je potřebujete!

Přírodní čištění a ošetřování potahů a čalouněníDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Skříně, které umí dělat radost zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo