Houpání - všechny smutky zahání!

15.11.2010 | Lucie Sýkorová | Nábytek | Komentářů 1 |

Již od narození se lidé nechávají kolébat houpáním, a proto tento pohyb vyhledáváme i v dospělosti, neméně pak ve stáří. Houpací nábytek můžete chtít, protože se vrací mezi módní trendy, kvůli nenahraditelným okamžikům relaxace, nebo třeba jen kvůli Vašim dětem, které si houpací nábytek zcela jistě zamilují.

Houpání - všechny smutky zahání! - foto, Hyperbydleni.cz

 

Proč zvážit pořízení houpacího nábytku?

Zbavíte-li se předsudků, jako například, že houpací křesla a podobné hlouposti náleží leda seniorům s pletacími jehlicemi, či fajfkou v ústech, máte první krok za sebou. Důležité je umět si představit houpací nábytek jako designovou třešničku Vašeho interiéru nebo poutavý prvek zahradního posezení. Ratanová houpací křesla s měkkými polštáři různých tvarů a barev dokážou udělat „šik“ bydlení i z poměrně nudného interiéru. Je to právě ratan, který vévodí co do materiálového provedení houpacímu nábytku, ale díky neustálému vývoji dostanete na trhu na výběr i v tomto případě. Houpací nábytek lze pořídit také z odolných tropických dřevin, tvrzeného proutí, umělých náhražek ratanu a dokonce i ze zátěžového plastu.

 

Houpání - všechny smutky zahání!, fotka

 

Závěsné houpačky

Na rozdíl od klasických houpacích křesel, závěsné houpačky nepostavíte na podlahu ani na trávník, oproti tomu je ale možné zavěsit je například na silnou větev (v případě venkovní houpačky), či na silný rám, nebo přímo k „houpacímu účelu“ určenou skobu (v případě využití houpačky v interiéru). V závěsné houpačce se člověku odpočívá prostě jako v bavlnce. To je způsobeno jak dostatečnou hloubkou sedu, tak obložením se stran. Styl houpání se od toho „křeslového“ poněkud liší, určitě se Vám však bude líbit. Ale pozor! Při instalaci závěsné houpačky dbejte na její důkladné upevnění!

 

Houpání - všechny smutky zahání!, fotka

 

Houpací sítě

Tento pohodlný doplněk všech požitkářů bezesporu také dokáže člověka příjemně naladit, ale spíše bychom jej zařadili mezi doplňky nežli mezi nábytek.

 

Houpání - všechny smutky zahání!, fotka

 

I houpání má smysl

Zřejmě ne každého napadne, že houpací nábytek může být také velmi ekologický a užitečný. Kdo jiný nežli my Češi mohl přijít na to, že pomocí houpání je možné si takříkajíc „vyhoupat“ vlastní energii s „kolébavým pohonem“. Zkrátka česká klasika „jak si usnadnit v podstatě cokoliv“ - ALE POZOR! Tentokrát se idea „vyhoupané energie“ trefila přímo do černého a nejenže ohromila množství designérských géniů, ale i celou Ameriku. Svůj jedinečný vynález představilo designové studio Novague na konferenci Green Gadgets v New Yorku. Houpací křeslo vyrábějící energii dostalo název Move Your Energy (v překladu: Vyhoupej si svou energii). V křesle je zabudována LED diodová lampa, díky níž pravidelnými pohyby pohodlného houpání vyrábíte energii potřebnou například ke svícení a rozhodně se při tom nenadřete. LED diody totiž patří mezi neobyčejně úsporné zdroje světla.

 

Houpání - všechny smutky zahání!, fotka

 

A co děti, mají se kde houpat?

Jde-li o dětský houpací nábytek, zde se znovu vrací do módy dřevěná kolébka. Stačí několik pohybů a tyto krásné kousky nábytku Vám pomohou ukolébat dětičky ke spánku. Ačkoliv je utišující princip nábytku už léta totožný, materiálové provedení a design jsou díky modernizacím a zdokonalování výrobních postupů již míle a míle v předstihu. Moderně pojaté luxusní kolébky, samohoupací kolébky, či jejich provedení v klasickém stylu se staly ozdobou interiérů, jimiž můžete zvelebit nejen dětský, ale i obývací pokoj. Tak či tak nakonec kolébku vystřídá houpací kůň nebo jiné zvíře, jež jsou dnes jen těžko k rozeznání od živých. Nakonec, až houpací zvířátko omrzí, rozhodně přijde vhod závěsná houpačka.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Jablíčko5: Máme tohle úžasné houpání...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo