Sedací souprava není poprava (2.díl)

29.10.2010 | Lucie Sýkorová | Nábytek | Komentářů 0 |

Sedací souprava je tou nejdůležitější součástí obývacího pokoje. Je místem odpočinku, místem kde se schází celá rodina, a mnohdy je ozdobou celé místnosti. Podle nové sedací soupravy následně zařizujeme zbytek místnosti. Nákup sedačky si žádá větší pozornost, stejně jako například nákup nového auta nebo domácího spotřebiče.

Sedací souprava není poprava (2.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Klasickou nebo moderní?

Při výběru nové sedací soupravy je první řadě vhodné určit, jestli má být klasického tvaru nebo dle posledních trendů bydlení. V prvním případě můžete počítat s tím, že klasický tvar je mnohem univerzálnější a že s takovou sedačkou můžete bez obav změnit celý interiér obývacího pokoje. Klasickou sedací soupravu se ve většině případů podaří opět začlenit do obměněného obývacího pokoje. Takovou sestavu vybíráme většinou na delší dobu, proto doporučujeme zvolit odolnější a kvalitní potahový materiál. Ideálním řešením jsou kožené sedací soupravy. Klasické tvary sedacích souprav by Vám měly zaručit, že se nikdy neokoukají a budou doménou obývacího pokoje na dlouhé časy. Pokud patříte mezi ty, kteří sledují poslední módní trendy v bydlení a děláte si často radost renovací a přestavováním obývacího pokoje, jsou pro Vás tou správnou volbou moderní sedací soupravy, které představují poslední trendy v bydlení. Designéři nesledují jenom vývoj ve tvaru výrobku, ale mimo jiné také trendy v módních barevných odstínech. Při výběru takové sedací soupravy je vhodné zvolit tu správnou trendy barvu, která pomáhá vyniknout křivkám moderního nábytku. Vězte, že moderní sedací soupravu nekupujete na deset let, proto se nebojte zvolit neobvyklý tvar a odvážnou barvu. Pořiďte si svůj originál, který bude obdivovat nejen Vaše rodina, ale i Vaši přátelé.

 

Sedací souprava není poprava (2.díl), fotka

 

Pevnost a stabilita

Nejen pohodlná, ale také bezpečná by měla být vaše pohovka. Předpokladem je dostatečně pevná a stabilní nosná konstrukce, tvořená zpravidla kombinací dřevěného rámu s matracemi, u klasicky tvarovaných pohovek kombinací se spirálovými pružinami a bavlněnou plstí. Předpokladem stability a zárukou trvanlivosti je dřevěná konstrukce z tvrdého dřeva, poctivě spojená lepením i šroubovanými spoji. Všechny konstrukční nosné i nenosné části pohovky by měly být ve vzájemném poměru a souladu - k subtilní konstrukci se hodí jemné, nenápadné nožky, masivní rozložitou sedačku unesou bytelné nohy z masivního dřeva. Dalším důležitým faktorem stability je kotvení, velikost a tvar nohou. Subtilní nožky pod masivní konstrukcí nejen nesplní svůj úkol, ale zaručeně zkazí i celkový estetický dojem.

 

Sedací souprava není poprava (2.díl), fotka

 

Látka nebo kůže?

Co je na sedací soupravě vidět na první pohled a čím sedačka poutá pozornost, je potah. I ten výrazně ovlivňuje výslednou cenu. Kožené sedací soupravy jsou vzhledem k použitému přírodnímu materiálu – kůže výrazně dražší. Tento rozdíl vyvažuje kvalita potahového materiálu kůže, která zaručuje odolnost, nenáročnost na údržbu a dlouhou životnost. Látka jako potahový materiál u sedacích souprav představuje širokou škálu barevných odstínů nebo různé vzory, které je vhodné kombinovat například na dekorační nebo opěrné polštáře. Látky se liší nejen barevně, ale také svojí strukturou. Potahová látka je proti kůži náročnější na údržbu.

 

Sedací souprava není poprava (2.díl), fotka

 

Vyzkoušej si sám

Při výběru v obchodě se nebojme do sedačky usednout a několik minut v ní posedět nad donesenými novinami. Pokud nás dřevotřísková deska jako nosná konstrukce soupravy tlačí do kostrče, nebo jsme se naopak zabořili do příliš měkkého čalounění, ze kterého se nám již nikdy nepodaří vstát, všechno je špatně. Matrace pohovky sice musejí nabízet jistý komfort, měly by však být současně praktické a poskytovat unavenému tělu a páteři oporu. Pod potahem bychom v žádném případě neměli při dotyku cítit vnitřní konstrukci ani pružiny, které by mohly vést k předčasnému znehodnocení potahové látky.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Sedací souprava není poprava (2.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo