Barvy

15.1.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Dnes se podíváme, jakou barvu si vybrat pro ozvláštnění svého bytu či domu. Barvy můžou velmi výrazně ovlivnit vaše emoce a nálady. Věda o barvách není nic nového a vznikla už asi před 2000 lety v Egypťe a Číně. Pro váš příjemný a ničím nerušený pobyt v bytě jsou barvy velmi důležité.

Barvy - foto, Hyperbydleni.cz

Dnes se podíváme, jakou barvu si vybrat pro ozvláštnění svého bytu či domu. Barvy můžou velmi výrazně ovlivnit vaše emoce a nálady. Věda o barvách není nic nového a vznikla už asi před 2000 lety v Egypťe a Číně. Pro váš příjemný a ničím nerušený pobyt v bytě jsou barvy velmi důležité.

Černá

Černá barva má bezpočet emočních a kulturních symbolů. Říká se jí taky smuteční barva, ale na druhou stranu je to taky barva tajemna a síly. Pro někoho může být velmi depresivní a únavná, ale někomu může zase dodávat energii. U této barvy je to velmi individuální.

Bílá

Tato barva se do interiéru moc nehodí, používá se spíše jako základ nebo doplněk k ostatním barvám. Pokud se pro ni rozhodnete, má jednu ohromnou výhodu. Umí opticky zvětšit prostor. Takže i menší obývací pokoj může působit prostorným dojmem. Tato barva znamená nevinnost a čistotu. Je ale velmi náročná na údržbu.

Červená

Červená barva působí přímo na vaše nejsilnější emoce. Znamená odvahu, vášeň, lásku, hněv a nebezpečí. Tato barva se výborně hodí hlavně do jídelny. Příliš se nedoporučuje použití v ložnici, protože podporuje chronickou nespavost.

Růžová

Tato jemná a decentní barva vyvolává opravdu velké množství emocí. Většinou je symbolikou ženskosti a jemnosti. Proto se velmi často používá v dámských pokojích.

Barvy - foto, Hyperbydleni.cz

Žlutá

Říká se jí šťastná nebo taky veselá barva. Navíc je velmi svěží, teplá a živá. Dobře taky podporuje paměť a je ideální v kombinaci s červenými nebo modrými doplňky. Navíc dokáže místnost taky velmi dobře prosvětlit a dodává energii.

Hnědá

Dá vašemu interiéru přírodní a přirozený vzhled, což je velmi uklidňující. Stejně jako ostatní barvy země, i tato je teplá. Pokud to přeženete, působí místnost velmi nudně. Ale když ji použijete pouze na jednu stěnu a zbytek doplníte jinou barvou, interiér získá velmi zvláštní a příjemný vzhled.

Zelená

Jedná se o přírodní barvu, která je znakem pro čistotu a svěžest. Navíc znamená úrodu a prostředí. Velmi dobře snižuje stres a deprese. Velmi dobře funguje v kuchyni a v ložnici. Dá se ale použít taky v koupelně a v obývacím pokoji. Jedná se o univerzální barvu.

Barvy - foto, Hyperbydleni.cz

Oranžová

Tato barva se výborně hodí hlavně na zimu, protože je hřejivá a přitažlivá. Stejně jako žlutá, i tato berva je veselá a navozuje odlehčenou atmosféru. Hodí se hlavně do obývajícího pokoje.

Modrá

Modrá je symbolem pro autoritu, loajalitu a upřímnost. Na druhou stranu může tato barva vyvolávat mírné deprese a smute.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 35

Diskuze

Článek Barvy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo