Jděte originálnímu designu naproti! Dekorujte stropy poutavými malbami! I.

31.3.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Strop je zpravidla zanedbávaným prostorem v interiérovém designu místnosti, což je velká škoda. Zajímavý odstín nebo atraktivní tapeta totiž dokážou strop proměnit v ohromující dekoraci. Neplatí, že dekorované stropy si můžete dovolit jen ve vysokých a rozlehlých místnostech. Pokud volbu barevného ladění i vzorů přizpůsobíte dispozicím prostoru, můžete se těšit na poutavý výsledek v jakémkoli prostoru. A jaké dekory stropů jsou v současnosti nejvíce populární?

Jděte originálnímu designu naproti! Dekorujte stropy poutavými malbami! I. - foto, Hyperbydleni.cz
Vzory v neutrálních barvách
 
Neutrální tóny mají tu výhodu, že je můžete snadno kombinovat s dalšími nejrůznějšími odstíny. Jelikož přinášejí umírněný design, můžete je také skloubit s výraznými vzory a výsledek bude přesto velmi elegantní a nenucený. Atraktivní vzorkování v neutrálních tónech je proto jako stvořené pro dekoraci stropů, které následně snadno sladíte s dekorem místnosti.
 
 
Pestrobarevný květinový vzor
 
Pokud chcete z místnosti nasávat svěžest a pohodu letní rozkvetlé louky, zvolte pro dekoraci stropu odvážný květinový motiv v pestrých barvách. Ten nad vaší hlavou vytvoří nepřehlédnutelný baldachýn plný veselých odstínů. Jelikož je tento dekor velmi výrazný, přizpůsobte mu zařízení místnosti – to by mělo být vedeno v neutrálních tónech a jednoduchém stylu. Abyste neměli dojem, že strop na vás „padá“, zajistěte v místnosti také dostatek světla a vzdušnosti – různé zdroje světla nakombinujte se zrcadlovými plochami a lesklými kovovými předměty, které se postarají o jeho rozptyl.
 
 
Akvarel
 
Stěny á la akvarel jsou velmi hravé, optimistické a originální. Jsou ideální volbou v případě, že milujete originální design, i v situaci, kdy se nemůžete rozhodnout pouze pro jednu či dvě barvy. Barevný akvarelový strop je jako stvořený do dětských pokojů, jeho nevšední krásy si však můžete užít i v koupelnách či ložnicích. Pokud ve vás dřímá kreativní duch, můžete se do dekorace stropu pustit sami. Zárukou dokonalého výsledku jsou však také praktické tapety či práce nadaných umělců.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jděte originálnímu designu naproti! Dekorujte stropy poutavými malbami! I. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo