Soukromá galerie aneb Jak na nástěnné dekorace

23.11.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Také se vám líbí stěny poseté interiérovými dekoracemi, avšak když sami začnete dekorace věšet, není to zkrátka ono? Pověsit obraz na stěnu se zdá být jedním z nejlehčích úkolů, ve skutečnosti je však opak pravdou. Při výběru nástěnných dekorací totiž musíte brát v potaz opravdu velké množství faktorů: například váš osobní vkus, dispozice prostoru, styl interiéru, množství přirozeného světla a podobně. Jak tedy dekorovat stěny, abyste byli maximálně spokojeni?

Soukromá galerie aneb Jak na nástěnné dekorace - foto, Hyperbydleni.cz
Jasný plán
 
Nejprve se rozhodněte čeho chcete dekorací stěn dosáhnout. Je vaším cílem do pokoje vnést více barev, nebo romantickou náladu? Potřebujete stěnu dekoracemi odhlučnit, nebo jí dát hloubku? Pokud budete mít jasně stanoveny své cíle, bude se vám snáze vybírat mezi množstvím nástěnných dekorací.
 
 
Výběr dekorací
 
Při výběru dekorací se rozhodně řiďte svým osobním vkusem a zvolte jen to, co na vás působí mile a pozitivně. Zohledněte však také styl a design místnosti, kterou mají nástěnné dekorace zdobit. Zde se můžete vydat dvěma cestami: buď jít cestou souladu a zvoleným stylem dekorací podpořit převládající styl místnosti, nebo naopak cestou kontrastu a vytvořit tak mezi stylem místnosti a stylem dekorací velmi výrazný a viditelný rozdíl.
 
 
Máte-li například byt zařízený v jednoduchém moderním duchu, můžete pro výzdobu stěn zvolit minimalistické černobílé fotografie či obrazy v tenkých bílých, šedých, nebo černých rámečcích, které nebudou narušovat dominantní design. Můžete však sáhnout také po velkých a pompézních malbách ve vintage dřevěných rámech, které budou s designem místnosti kontrastovat. Obojí zafunguje více než dobře.
 
 
Jeden kus vs. velké množství
 
Pokud se dekorování stěn teprve učíte, je volba jedné výrazné nástěnné dekorace sázkou na jistotu. Pokud však chcete dát průchod své kreativitě, můžete vytvářet z dekorací zajímavé kolekce, které jsou více originální a místnost tak promění razantněji.
 
 
I při vytváření kolekcí se můžete vydat dvěma směry: buď upřednostníte jednotu a vytvoříte kolekci z dekorací stejného stylu a designu (kolekce černobílých fotografií, prázdných dřevěných rámů, vinylových desek, zrcadel apod.), nebo dáte přednost bohémskému eklektickému stylu, který vytváří divokou směs dekorací, které na první pohled nemají nic společného. Druhá verze, ve které lze kombinovat nástěnné fotky, plakáty, obrazy, hodiny, sochy, police, zrcadla a další dekorace, se výborně hodí do eklektických interiérů, nebo naopak do interiérů neutrálních, které příjemně oživí.
 
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.
 


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Soukromá galerie aneb Jak na nástěnné dekorace zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Veletrhy - foto, 25 let inspirace pro Vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT, Hyperbydleni.cz

25 let inspirace pro V...

20.03.2018

Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky...

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo