Konec bílých stropů? Trendy jsou ty barevné!

2.11.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Většina z nás se přiklání k ověřené klasice a maluje stropy čistě bílou barvou, která dělá pokoje jasnější a větší. Upuštění od bílé ve prospěch výrazných barev je však velmi zajímavým řešením, které se nedá přehlédnout. Barevné stropy kladou na prostor náročné požadavky – přesto se skvěle hodí do nejrůznějších interiérů a k rozmanitým stylům, pokud ovšem víte, jak na ně.

Konec bílých stropů? Trendy jsou ty barevné! - foto, Hyperbydleni.cz
Tmavé barvy
 
Stropy malované tmavě šedou, námořní modrou nebo černou barvou působí sice velmi dramaticky, ale zároveň i luxusně a noblesně. Mají schopnost vytvářet nadmíru intimní atmosféru, a proto se skvěle hodí zejména do ložnic. Vždy počítejte s tím, že tmavé barvy strop snižují, a proto je volte do prostor s vysokými stropy a s bohatým přirozeným světlem.
 
 
Chcete-li zvýraznit tmavý strop, vymalujte stěny bílou barvou, popřípadě odstíny bílé, které s ním vytvoří kontrastní dvojici. Zařízení místnosti pak volte ve světlých nebo neutrálních odstínech. Vhodným doplňkem takového pokoje je vše, co se leskne – tedy zrcadlové plochy, kovové prvky a dostatečné množství zdrojů světla. Tmavý strop můžete také záměrně nasvítit, aby přitáhl pozornost, kterou si rozhodně zaslouží.
 
 
Jasné barvy
 
I odstíny s tak silným působením, jako je tyrkysová, oranžová nebo žlutá, můžete směle zvolit pro výmalbu stropu. Jde o velmi aktivní, energizující a pozitivní barvy, které místnost doslova rozzáří. Výborně se proto hodí šťastných a zábavných prostorů, nejvíce do dětských pokojů, kuchyní, jídelen a koupelen. I jasným barvám sluší přítomnost bílých stěn a neutrálního nábytku.
 
 
Monochromatické schéma
 
Sladění odstínu stropu s odstínem okolních stěn je velmi vděčným řešením, které zkrátka všude funguje. Počítejte však s tím, že kvůli monochromatickému schématu bude místnost vypadat menší. V případě malých místností proto namísto jasných odstínů dejte přednost těm tlumeným, které působí klidně a intimně.
 
 
Skrytí nedokonalostí
 
Na povrchu stropu se poměrně často vyskytují různé nedokonalosti – nerovnosti, vypoukliny či prasklinky, které výrazná barva poměrně rychle odhalí. Pokud chcete vady na kráse ukrýt, vyměňte matné barvy za ty s lesklou povrchovou úpravou.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.
 


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Konec bílých stropů? Trendy jsou ty barevné! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo