Působivé dekorace zdí

25.9.2012 | Monika Kovačková | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Čisté bílé zdi bez dekorace na mnoho lidí působí stroze, nudně, někdy až sterilně – to je také důvod, proč se lidé od nepaměti zajímají o nejrůznější způsoby zdobení zdí. Ta správná dekorace stěn dokáže i jednoduchou místnost proměnit v útulný domov s příjemnou atmosférou. Díky plakátům, fotografiím či ručně malovaným obrázkům domov působí „šťastnějším“ dojmem a vyzařuje jedinečné, osobité kouzlo. Nechte se proto inspirovat kreativními stěnami, kterým rozhodně nechybí originální nápad.

Působivé dekorace zdí - foto, Hyperbydleni.cz

Strhující podívaná

Zvykem bývá rozvěsit obrázky či jiné dekorace po stěnách po celém pokoji a vyplnit tak jimi prázdná místa. Zkuste naopak obrazy seskupit a vytvořit z nich dominantní ozdobu nejen jedné stěny, ale zároveň i celého pokoje. Záleží samozřejmě především na vašem vkusu, ale v tomto případě se nemusíte bát kombinovat různé velikosti obrazů, jejich styl a tematické zaměření či barvu jejich rámů. Jak se říká, fantazii se meze nekladou, avšak je pravdou, že se tato výrazná skupinová dekorace bude lépe vyjímat ve střídměji zařízených interiérech.

Působivé dekorace zdí, fotka


Krabice na stěnách

Další úžasný nápad je velmi jednoduchý a přitom dodá vaší zdi velmi stylový vzhled. Asi každý z nás si ze školy pamatuje výrobu krabic z tvrdého papíru. Pokud si chcete ozdobit interiér něčím ručně vyrobeným, mohou být krabice tím pravým. Jestliže chcete boxy používat jako úložný prostor, můžete si je koupit ze dřeva, plastu či jiného, nosnějšího materiálu. Krabice na stěnách jsou dekorací samy o sobě; navíc se však stanou ideálním místem pro zviditelnění jiných hezkých věcí.

Působivé dekorace zdí, fotka

 

Mapa plná zážitků

Vytvořte si koutek nabitý příjemnými vzpomínkami, který vám při každém pohledu připomene šťastné okamžiky. Zarámovanou kolekci můžete vytvořit z pohledů z míst, které jste navštívili, z fotografií s přáteli, ze zamilovaných dopisů či třeba taháků, které vám budou připomínat veselé časy ve škole. Záleží jen na vás, na jaké životní období rádi vzpomínáte.

Působivé dekorace zdí, fotka

 

Veselé přivítání

Váš domov vás po příchodu může vítat nejen přívětivou atmosférou, ale díky zajímavému obrazci i pozdravem. Tuto designovou dekoraci si můžete sami vyrobit, a to přesně podle svých představ: pozdrav můžete vyměnit například za svůj oblíbený citát. Je jisté, že takto zdobená zeď nenadchne jenom vás, ale i každou vaši návštěvu.

Působivé dekorace zdí, fotka

 

Pro všechny knihomily

Působivé dekorace zdí, fotka

 

Co takhle pověsit na zdi své oblíbené časopisy, komiksy, noviny nebo obaly oblíbených knih? Pro vytvoření příjemné atmosféry je důležité vyzdobit si interiér něčím, k čemu máte pozitivní vztah: zarámované příběhy vás zajisté vždy potěší.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Působivé dekorace zdí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo