Stropní panely a obložení

12.12.2011 | (hh) | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Stropní části jednotlivých druhů interiérů mohou mít různé podoby. Poměrně velká část domácností mívá stropy klasické zděné s malbou, případně potažené tapetou a to zejména z úsporných důvodů. Pokud jste si ale nějaké peníze navíc ušetřili a chcete si zpestřit krásu vašeho domova, potom si můžete nechat na strop zabudovat ozdobné obložení v podobě panelů nebo kazet.

Stropní panely a obložení - foto, Hyperbydleni.cz

 

Takové stropní obložení je velmi praktické, neboť je z části šetrným prostředkem pro úsporu energie za vytápění. Obzvláště, pokud si ho pořídíte ve zvláštním provedení, že bude obsahovat ze spodní nanášecí části tepelně izolační materiál, případně si můžete opatřit další tepelnou izolaci pod stropní panely. Instalace těchto panelů nebo kusových kazet je kromě udržitelnosti tepla a izolace výhodná také pro své akustické vlastnosti. Řada typů materiálů, zejména z řad plastů, poměrně slušným způsobem dokáže vytvořit silnou zvukovou izolaci.

 

Stropní panely a obložení, fotka

 

Pokud se zaměříme čistě na dekorativní a estetické vlastnosti, bývá právě vzhled jedním z prvotních důvodů, proč si lidé takovéto obložení pořizují. Jako univerzální volbu si můžete vybrat panely bílé nebo černé v plastovém provedení. Jestliže plánujete obkládat strop v obývacím pokoji, kde máte již vše laděno do hněda, potom si takové panely můžete pořídit rovněž v některém z hnědých odstínů.

 

Stropní panely a obložení, fotka

 

Pro zútulnění pokojů v menších bytech nebo v místnostech vyhrazených pro pracovnu vám doporučujeme pořídit si obložení v podobě dřevěných čtvercových kazet, které jsou opatřené vyrytým ozdobným vzorkem. Kromě povrchového vzhledu jednotlivých typů obložení spočívá jejich krása v tom, že dovedou zakrýt řadu jiných nedostatků, které se projevují například v nerovnosti stropů, vyboulení povrchu a jiných odchylkách, které mohou kazit celkový vzhled pokoje.

 

Stropní panely a obložení, fotka

 

Pevné a lehké obložení bývá zpravidla zakončené jednotlivými okraji stropů, které mohou být navíc doplněné těsnícími nebo dekoračními lištami. Jedná se tak o dokonalé zajištění utěsnění mezi vniřním prostorem pro izolační vrstvu a ozdobným povrchem, na který budete pohlížet. V izolující části se vám tak nebude tvořit vlhkost, plíseň ani prach.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Stropní panely a obložení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo