Domácí výzdoba pro jarní sezónu

4.3.2011 | Jana Henychová | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

S přicházejícími teplými měsíci a obdobím jara, které tu bude co nevidět, řeší mnoho esteticky založených lidí, jakými vkusnými doplňky si byt vyzdobit. Neustále se dá něco vylepšovat a obzvláště ti, kteří věci rádi pozměňují, nachází v každém koutě domova vždy nějaký ten nedostatek.

Domácí výzdoba pro jarní sezónu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Je mnoho z nás, kteří si nějakou výzdobu zakoupí a po pár měsících je už okoukaná nebo nám neladí k později zakoupenému a více využívanému vybavení. A tak zkrátka může dojít k tomu, že se budete velmi těžko rozhodovat, co dál. Předražené zboží přestává pro vás být atraktivní a vy přemýšlíte o dalších variantách. Jedna z nabízených možností, jak si vyzdobit jídelní kout nebo jakýkoliv interiér, je výzdoba, kterou si vyrobíte sami doma. Barevné lepící papíry, skleněné dózy na suroviny, které vám přebývají a jinak byste je vyhodili, to vše se dá využít ke kvalitní a vkusné výzdobě. Stejně tak, pokud vám doma přebývá nějaký ten metr látky, plátna, případně zbytky barevných kousků kůží, tak to vše je možné zužitkovat. Stačí pouze zapojit tvůrčí fantazii, mít chuť do práce a věřit, že se vám podaří vyrobit pěknou věc, ze které budete mít radost.

 

Domácí výzdoba pro jarní sezónu, fotka

 

Tak například obyčejné špejle, lepidlo, papírové čtvrtky a temperové barvy vám mohou přinést dostatečné vyžití. Na pár okamžiků si tak připomenete dětská léta. Pokud máte skutečně tvůrčího ducha a rádi si hrajete i v dospělém věku, pak může taková činnost být pro vás opravdovým potěšením. Jestliže máte doma malé děti, spojíte tak příjemné s užitečným a uděláte především radost jim. Pokud nebude náročný technický postup, můžete do tvorby výzdoby zapojit právě děti. Tak například z plátna, barevných kousků kůží a lepících papírů můžeme pro děti vytvořit mnoho krásných obrázků. Můžete se nechat inspirovat výzdobou mateřských školek a z barevných lepících papírů vytvořit na plátěném podkladu mnoho druhů zvířátek nebo třeba autíčko. Odvážnější mohou použít keramiku nebo modurit.

 

Domácí výzdoba pro jarní sezónu, fotka

 

Jedním z technologických postupů, jak si vytvořit levnou a přitom jednoduchou výzdobu pro jarní sezónu do vašeho jídelního koutu, případně pokoje pro děti, je nejprve potřeba opatřit si svazek špejlí, blok tvrdých čtvrtek formátu A4, vodové nebo temperové barvy a vhodné lepidlo. V první řadě je ale třeba mít představu, co přibližně bychom chtěli vytvořit a jaké množství takových výtvorů vyrobíme. Zkrátka si výsledek umět představit. Od toho se pak bude odvíjet množství nakoupených potřeb, aby vám potom při práci zbytečně nějaká věc nechyběla. Když už máte vše po ruce včetně pracovních pomůcek, pak už jen stačí dát se s chutí do práce. Máte-li jasnou představu nebo si vytvoříte nákres, pak už půjde vše lehce od ruky. Mnohým z vás se taková činnost může zalíbit natolik, že se od ní jen tak neodpoutáte. Takové zapálení a nadšení do práce často přináší ty nejlepší výsledky.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Domácí výzdoba pro jarní sezónu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo