Zvelebte si betonové komponenty u vašeho domu

18.2.2011 | Jana Henychová | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Řada moderních domů je nyní stavěna s betonovými komponenty, které zapadají plně do exteriéru celé stavby. Nejedná se pouze o klasickou zámkovou dlažbu, která se dnes již sežene v případě zájmu v nejrůznějších barevných provedeních, ale také například o přístřešky nad přístupovou cestou do domu, sloupy podepírající zastřešení z jiného materiálu ale třeba i garáž z betonových tvárnic či betonovou podezdívku nějaké zahradní stavby. Beton se ale po vizuální stránce nemusí vždy všem líbit… A tak někteří z nás hledají cestu, jak ho upravit podle své volby.

Zvelebte si betonové komponenty u vašeho domu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na trhu existuje český výrobce – firma Detecha, která má sídlo v Novém Městě nad Metují. Podstatnou část jeho výrobního a distribučního programu tvoří nátěrové hmoty. Právě na beton mají v nabídce poměrně širokou nabídku na nejrůznější účely. Jejich výrobky se navíc vyznačují vysokou kvalitou spojenou s příznivou cenou. Vyrábějí barva pro domácnost a dům, jejich sortiment tvoří nátěry na kov, dřevo, beton, podvozky a dutiny karoserií a v neposlední řadě také protiplísňové přípravky.

Betonové prvky u našeho domu mohou mít vzhled tzv. přiznaného betonu – jedná se o moderní stavby ve futuristickém stylu, kde se nechává beton v klasické barvě, doplněný pak kovovými komponenty též v nenabarveném provedení (např. ploty, vrata atd). Stejně tak mohou být betonové prvky součástí zahrady při řešení zahradní architektury (tvárnice upevněné kolem teras). Pokud použijeme betonové komponenty v běžném domě staršího typu, pak ale bude nejspíš naším záměrem tyto betonové součásti nějakým způsobem zkrášlit. A právě firma Detecha vyrábí mimo jiné nátěry na betonový povrch, takže díky nim si můžete vybrat skutečně z barev odpovídajících vašemu vkusu.

 

Zvelebte si betonové komponenty u vašeho domu, fotka

 

Pokud se rozhodnete natřít betonovou podlahu, můžete si zakoupit epoxidový dvousložkový podlahový nátěr s vysokou odolností značky Epoxyban. Jedná se o bezrozpouštědlovou epoxidovou nátěrovou hmotu určenou k vekovním i vnitřním nátěrům betonových ploch a jiných savých materiálů. Je vhodná k nátěrům bazénů, teras , silně zatěžovaných podlah v garážích, skladech, výrobních halách apod. Lze ji rovněž použít k nátěrům dřevotřískových desek, azbestocementu, zdiva a dalších porézních materiálů.

IZOBAN je syntetická barva určená k nátěrům betonu. Nátěr se vyznačuje vysokou odolností proti vodě a velmi dobrou mechanickou odolností. Izoban je vhodný k nátěrům betonových bazénů, vodních jímek, podlah v garážích, sklepech, skladech chodbách a pod. Při poškození je nátěr velmi snadno opravitelný. Spotřeba z jednoho kilogramu je 6 - 8 metrů čtverečních na jednu vrstvu v závislosti na savosti podkladu.

 

Zvelebte si betonové komponenty u vašeho domu, fotka

 

EKOBAN je disperzní vodou ředitelná nátěrová hmota pro venkovní i vnitřní užití. Je určená hlavně k nátěrům betonu, betonových podlah s mírným mechanickým zatížením, dřeva, dřevovláknitých desek, azbestocementu (eternitu) a podobných pórovitých materiálů. Po předchozím použití antikorozního nátěru, můžeme EKOBAN použít i jako vrchní nátěr na kov. Není určen pro nátěry ploch, které přicházejí do přímého styku s poživatinami, krmivy, pitnou vodou, pro nátěry dětského nábytku, hraček, vnějších omítek a střešních systémů. Natřené plochy jsou vodě odolné.

 

Zvelebte si betonové komponenty u vašeho domu, fotka

 

EKOBAN LAK je vodou ředitelný přípravek k uzavíracím a zpevňujícím nátěrům betonu, dřeva a jiných savých materiálů, který výrazně zvyšuje odolnost a vodoodpudivost předchozích vrstev nátěrů jako např. Ekoban, Ekoban Forte apod. Lze ho použít i jako samostatného transparentního bezbarvého nátěru (po předchozí penetraci ředěným přípravkem), který uchovává původní vzhled podkladů. EKOBAN LAK je homogenní směs pojiva, vody a speciálních aditiv. EKOBAN LAK se dodává v lesklém a polomatném provedení. EKOBAN LAK se nanáší štětcem, stříkáním, válečkem nebo jiným vhodným způsobem při teplotě +10 až +25°C na suché, čisté, soudržné, odmaštěné a vyzrálé podklady. EKOBAN LAK je přípravek s minimálním vlivem na zdraví člověka, vykazující slabé místně dráždící účinky při kontaktu s pokožkou.

Více informací o sortimentu lze nalézt na stránkách www.detecha.cz.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zvelebte si betonové komponenty u vašeho domu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo