Horké trendy v nástěnných dekoracích

17.1.2011 | Lucie Sýkorová | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Máte pocit, že vaší stěně chybí temperament? Rozveselte ji jednoduchou aplikací originálních nálepek! Bez potřeby dovednosti v kreslení a malování dokáže i ten méně chytrý amatér během pár vteřin vdechnout život nudným povrchům v interiéru. Způsob úpravy a dekorace interiérových stěn se za posledních pár let posunul z klasického malování a tapetování dopředu, i díky množství nových moderních trendů. Různé grafické aplikace se staly v dekorováni stěn velmi moderními. Plastické figury, ve stylu retra, pop-art-u, baroka i v jiných fantastických designech se nabízejí v nesčetných variacích. Tento dekor dokáže vyplnit prostor tak, že v něm nebude chybět již žádné jiné umělecké dílo. Než se však pustíte do přípravy návrhu, mějte na mysli, že obrázek může být dominantní, proto bude ladit především s jednoduchými liniemi nábytku jestliže jeho aplikaci je vhodné zvolit prostorné plochy.

Horké trendy v nástěnných dekoracích - foto, Hyperbydleni.cz

 

Krok před módou

V zahraničí jsou nálepky velkým hitem a tyto trendové rychlé dekorace se pomalu začínají zabydlovat i u nás. Je to elegantní, rychlý a nápaditý způsob dekorace stěn. Tapeta již není jediným nezbytným nástrojem ke zkrášlení nudných povrchů, stačí jednoduše zeď vybílit, nebo natřít jednobarevným nátěrem a vybrat si z nabídky tu barevně a stylově vyhovující ostatnímu mobiliáře v interiéru, a může začít experiment s trendy vynilovou nálepkou!

 

Horké trendy v nástěnných dekoracích, fotka

 

Popusťte uzdu své fantazii!

Ani v nejtajnějších myšlenkách jsem se nezajímala o nálepky, dokud jsem jednu takovou nedostala darem k svátku - obrovskou, černou s barokním květinovým motivem. Podobných jsem již dříve viděla dost, v různých obměnách, ale zdály se mi tak naporcovány, že ani zčásti nerozproudily mou fantazii, neměla jsem představu, jak z nich poskládat efektní obraz. Pouze několik celoobrázkových nálepek ukáže na první pohled svou tvář a formu, proto se při výběru inspirujte sérií ukázkových obrázků! Předností nálepek tvořených maličkých kousků je, že kromě navrhované skladby si je každý může aplikovat ve více variacích dle své chuti.

 

Horké trendy v nástěnných dekoracích, fotka

 

Výběr stylu

Kromě retra, baroka, pop-artu nebo nonfiguratívních nálepek jsou na trhu i opravdu šílené abstraktní vzory, zvířecí motivy i oblíbené pohádkové motivy a postavičky vhodné na dekorace dětských pokojů. Vychytané jsou rostlinné motivy, zobrazující různé stylizované stromy a květiny, ale nejnovějším atraktivním trendem je nalepování slov, citátů, nebo i oblíbeného kuchyňského receptu na plochu stěny. Vynilové nálepky se vyhotovují s přihlédnutím k tématu buď jednobarevně, nebo v pestrém různobarevném provedení. Jednobarevné rostlinné motivy jsou formou trochu zdrženlivější, barevné obměny se však podobají temperamentním a veselým moderním nástěnným malbám.

 

Horké trendy v nástěnných dekoracích, fotka

 

Pro prodloužené tvary nebo vodorovné nálepky je vhodné použít vodováhu nebo nastavit linii, po níž se bude lepit. Je důležité, aby všechny části grafiky byly vyhlazeny, jinak ztratí na své kráse, eleganci. Spodní, krycí fólii z menších nálepek odstáňujte v celku, a motivy nalepujte úhlopříčně, tak můžete zabránit tomu, aby se pod nálepku dostaly nežádoucí vzduchové bubliny. Při větších formátech nálepek stahujte krycí fólii postupně, pouze natolik, abyste odhalenou část věděli bez větších problémů nalepit. Tím se dokážete vyhnout i slepení dekorace. Posledním krokem je odstranění vrchní fólie z nálepky, pokud takovou samozřejmě má. No a nová stěna je hotová!

 

Horké trendy v nástěnných dekoracích, fotka

 

Nejen na stěnu

Pojmenování „nástěnné nálepky“ není zrovna tím nejvýstižnějším a to z důvodu, že se aplikují nejen na plochy stěn, ale také na dveře, skříně, podlahu, případně na ledničku, na libovolnou plochu dle vlastního uvážení. Celkem zajímavě se jimi dá oživit jídelní stůl, pokud se na jeho desku nalepí nálepky a následně se překryjí velkoformátovou tabulí skla. Pokud je řeč o zkrášlení povrchu stěn, nemůžeme vynechat ani strop, vždyť některé dekory se vytvořily speciálně k tomuto účelu. Samozřejmě, že jsme zde nevyčerpali všechny možnosti aplikací vynilových nálepek, ale záměrem bylo podnítit vaši fantazii k originální a nápadité úpravě stěn, podlah a jiných povrchů. Cílem není vyzvat k přesnému nápodobě, naopak rádi bychom poskytli základnu pro vlastní experimenty, dali podněty a povzbudili k dalším variacím tvorby povrchů.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Horké trendy v nástěnných dekoracích zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo