Vybíráme barvu domu

25.10.2010 | Sabrina Harisová | Malba, zdi, tapety | Komentářů 0 |

Dům a jeho vzhled symbolizuje váš osobitý styl a mnoho o vás vypovídá. Pokud ho od základů stavíte, snažíte se, aby splňoval vaši představu. Pokoušíte se mu vtisknout kus sebe, i když jste ho koupili už hotový. S tvarem a architektonickým stylem ale většinou nejde nic udělat, veliké změny však můžete dosáhnout správným výběrem povrchové barvy omítky.

Vybíráme barvu domu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Výběr té správné barvy může být pro někoho velmi zábavný a kreativní proces, pro jiného však i traumatizující pocit jakési zodpovědnosti nejen za vzhled domu, ale i okolí, protože málokdo z nás bydlí na samotě. Domy by měly zapadat do rázu krajiny a pokud jsou v jedné ulici, nepsaným pravidlem je, že by měly mít podobný prvek. Ne každý to však dodržuje. Proto se často stává, že se sousedé hádají o styl plotu, o výšku střechy atd. Jak to tedy udělat, aby vše proběhlo v klidu a váš dům vypadal přesně tak, jak chcete?

 

Vybíráme barvu domu, fotka

 

Prozkoumejte lokalitu

Máte-li dům umístěn v lokalitě, kde má velké zastoupení příroda, inspirujte se jejími odstíny. Měl nenásilnou formou zapadnout do prostředí (pokud samozřejmě nejste extravagantní architekt, který na sebe potřebuje naopak upozornit). Odstíny hnědé, zelené nebo vínové v kombinaci s bílou nebo krémovou vám zaručeně pomohou vytvořit příjemný exteriér domu.

 

Vybíráme barvu domu, fotka

 

Držte se architektonického období

Jestliže váš dům patří do staré zástavby, barvu vybírejte opatrně. Okolní budovy možná nemusí mít nový kabát, ale i tak je dobré vybírat z palety barev, která je poplatná době, ve které byly domy stavěny. Některé moderní odstíny na starších budovách vypadají nevkusně. Nejste-li si jisti, prozkoumejte internet a zjistěte v jakém období byly moderní určité barvy. Můžete si také půjčit paletu barev od malířské firmy a barvu vybírat u domu a ne v kanceláři nebo v obchodě. Počítejte také s nátěrem okapů a parapetů. Měly by být v kontrastním odstínu, než je hlavní nátěr. V poslední době se však od kontrastních odstínů ustupuje a na parapetech tak můžete vidět barvu o jen několik odstínů světlejší, než je zbytek domu.

 

Vybíráme barvu domu, fotka

 

Nezapomeňte na střechu

Střecha je velmi důležitá součást domu a tak na ni při výběru povrchového nátěru nesmíme zapomenout. Máte- li střechu hotovou, nezbývá vám, než vycházet z její barvy při výběru. Jistě však najdete odstín, který bude slušet domu a zároveň podtrhne barvu střechy. Pokud vše teprve připravujete, zjistěte si, v jakých odstínech se vámi vybraný materiál na střechu vyrábí. Budete moci vše sladit, nebo si vybrat jiný materiál, který bude lépe korespondovat s vaším výběrem nátěru.

 

Vybíráme barvu domu, fotka

 

Jestliže jste si už vybrali odstín, který se vám libí, přineste si domů vzorek nátěru, natřete malý kousek okolo vchodových dveří, protože pokaždé, když projdete dveřmi si nátěru všimnete a také kontrastu odstínu a zárubně dveří. Nechte 24 hodin zaschnout. Pokud nezměníte svůj názor a barva zůstane ve stejné sytosti, jakou jste si přáli, dejte se do toho.

 

Vybíráme barvu domu, fotka

 

Bydlíte-li v ulici, kde se dodržuje stejný vzhled a barva domů, můžete si vyhrát se zahradou a předzahrádkou. Barevné květiny a koše plné zářících květů zaručeně pomohou vašemu domu vystoupit z nudné řady.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: freshome.com, lovernpainting.com, domy-na-klic.onlineblog.cz, extrainzerce.eu

Související články na Living.cz:

Dům přes řeku - doslova

7 triků pro lepší prodej vašeho domu – co vám v realitce neřeknouDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vybíráme barvu domu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo