Romantická ložnice s nebesy

15.3.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Ložnice | Komentářů 2 |

Romantická ložnice je na jednu stranu velmi široký pojem, na stranu druhu všichni podvědomě cítí, co se tím vlastně míní. Taková ložnice bude intimní, nějakým způsobem vzrušující, možná smyslná, možná plná květin. Pokud jste přívrženci romantismu a uvažujete nad tím, jak romantiku dostat i do vaší ložnice, pak zkuste něco osvědčeného.

Romantická ložnice s nebesy  - foto, Hyperbydleni.cz

Romantická ložnice je na jednu stranu velmi široký pojem, na stranu druhu všichni podvědomě cítí, co se tím vlastně míní. Taková ložnice bude intimní, nějakým způsobem vzrušující, možná smyslná, možná plná květin. Pokud jste přívrženci romantizmu a uvažujete nad tím, jak romantiku "dostat" i do vaší ložnice, pak zkuste něco osvědčeného. Je to velmi prosté. V každé ložnici musí být postel a když už tam je, tak proč není s nebesy?

Romantická ložnice jako postel s nebesy?

Postele s nebesy si spojujeme v prvé řadě se zámeckými a tedy s historickými interiéry. V postelích s nebesy nespaly jen ženy, ale takovým způsobem nocovali i muži. A stejně tak platí, že postel s nebesy není vynálezem romantizmu, čili devatenáctého století. Už na sklonku 16. století bychom našli zejména v jižních zemích lůžka, jejichž uživatelé byli natolik výjimečného společenského postavení, že zkrátka ani taková věc, jakou byla jejich postel, nemohla zůstat bez puncu exkluzivity.

Romantická ložnice s nebesy  - foto, Hyperbydleni.cz

Romantická ložnice s nebesy  - foto, Hyperbydleni.cz

Na druhou stranu mají historici mnohem reálnější a střízlivou verzi vzniku postele s nebesy, kterou tedy vysvětlují jako kus nábytku, jenž se inspiroval moskytiérami. A zejména ve vlhkém prostředí, kde je velké množství bodavého a jiného hmyzu, jsou "postele s nebesy", respektive postele s bočními závěsy v podstatě nezbytností. Nic z toho ale v Evropě (a nebo v jejím mírném podnebném pásu) neplatí.

Romantická ložnice s nebesy  - foto, Hyperbydleni.cz

I romantická ložnice s nebesy má své výhody a nevýhody

Jaká může být v našich zeměpisných šířkách výhoda postele s nebesy? Vlastně žádná. Jediným kladem je její estetická hodnota, kterou ji přisuje ten, kdo ji používá. Pokud budou nebesa spuštěná i po obvodě lůžka, pak může fungovat jako zmiňovaná moskytiéra. Jiné objektivní výhody takto řešená součást ložnice nemá. Z pohledu nevýhodnosti je pak možné zmínit jeden jediný fakt a tím je skutečnost, že v nebesích se bude držet prach a pokud o nebesa po půl roce užívání postele neopatrně zavadíte, tak se vám může všechen prach vysypat lidově řečeno na hlavu (tedy pokud nebudete textilní části lůžka pravidelně čistit).

Romantická ložnice s nebesy  - foto, Hyperbydleni.cz

To vše jsou ale jen připomínky a upozornění. Hlavní slovo má případný zájemce o romantickou ložnici a navíc je fakt, že postele s nebesy se dají koupit i bez (textilních) nebes a přitom si ponechávají svou "romantickou" atmosféru. Pak už tedy nezbývá než bez nadsázky popřát všem zájemcům "dobrou noc". 

Romantická ložnice s nebesy  - foto, Hyperbydleni.cz

Living.cz

foto MIRLAND s.r.o. IRON-ART s.r.o., ETA a archiv Living.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 5

Diskuze

Pavlína: Je to krásné, já bych nato...< Odpovědět

Eliška: Potěšilomě, že jsem narazila...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo