Trendy lůžkoviny a dekorace postele

21.1.2018 | Mgr. Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 1 |

Jak si kdo ustele, tak si lehce, tvrdí pravdivé přísloví. Správně ustlat lůžko je totiž opravdový kumšt, který do velké míry ovlivňuje nejen kvalitu spánku, ale i vzhled a atmosféru v ložnici. Seznamte se proto s trendy, které zajistí, že vaše lůžko bude nejen vysoce komfortní, ale i dokonalé po estetické stránce.

Trendy lůžkoviny a dekorace postele - foto, Hyperbydleni.cz
Vše v bílé
 
Mnohým lidem čistě bílé povlečení nahání spíše hrůzu, neboť jim připomíná hotelové nebo v tom horším případě nemocniční pokoje. Bílá je však velmi elegantní, luxusní, čistá a svěží, a proto je velká škoda na ni v ložnicích zanevřít. Monochromatické schéma bílých lůžkovin by skutečně vypadalo trochu sterilně, proto ho rozbijte zajímavými kombinacemi. Bílé lůžkoviny totiž mohou být vedeny v různých odstínech této barvy a navíc nést jemné vzorkování nebo rozmanité textury. S cílem dosáhnout atraktivního výsledku se proto pusťte do módního vrstvení a kombinujte různé druhy lůžkovin, jako jsou peřiny, plédy či přehozy, a to z různých materiálů.
 
 
Jako na pláži
 
V případě, že chcete ve své ložnici pociťovat pohodu a klid, je volba modrých odstínů sázkou na jistotu. Modré tóny se většinou vyskytují na zdech, obzvláště jim to však sluší i na textilních doplňcích, lůžkoviny nevyjímaje. Pokud chcete relaxační atmosféru v ložnici vystupňovat na maximum, pusťte se do vytvoření pobřežního stylu a zvolte lůžkoviny, které sází na zajímavý kontrast svěžích modrých odstínů a neutrální pískové. Tato barevné kombinace je natolik umírněná, že jí sluší i výrazné vzory. Díky pobřežnímu stylu se ve své posteli budete cítit uvolněně a svobodně.
 
 
Mix vzorů 70. let
 
Sedmdesátky jsou zpátky a s nimi i divoké vzory barev a vzorů, které rozhodně budou slušet i vaší posteli. Vhodně nakombinovat výrazné vzory není jednoduché, proto se vždy držte osvědčeného pravidla 60/30/10. Dominantní vzor by měl zdobit vrstvy lůžkovin z 60 %, druhý z 30 % a třetí, který může být opravdu extravagantní, z 10 %. Nezapomeňte kombinovat nejen vzory, ale i jejich odstíny, styly a velikosti.
 
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Dhalia: Kdysi jsem měla ložnici taky...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo