Dekorace ložnice, které přilákají sladký spánek

27.11.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 1 |

Pokud vás trápí problémy se spánkem, může být na vině nevhodné zařízení a dekorace ložnice. Odborníci na kvalitní spánek i interiérový design proto dali dohromady seznam prvků, které by v žádné moderní ložnici rozhodně neměly chybět. Vybavte jimi proto i svou ložnici a sladké sny na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Dekorace ložnice, které přilákají sladký spánek - foto, Hyperbydleni.cz
Husté závěsy pro dokonalé zatemnění
 
Žaluzie a rolety nejsou v rámci dokonalého zatemnění místnosti stoprocentně funkční. Stačí záblesk světla, který jimi v noci projde, a slastný spánek je pryč. Z tohoto hlediska jsou mnohem účinnější husté a neprůhledné závěsy, které se zároveň stanou nádhernou dekorací ložnice.
 
 
Teplé bílé světlo
 
I v ložnici je zapotřebí dostatečné množství umělého světla, vždy však upřednostněte světlo teplé, měkké a ideálně zabarvené do bílé, žluté či oranžové před světlem modrým, které náš mozek i o půlnoci dokáže ošálit, že je den. Naopak světlo zabarvené do teplých odstínů žluté a oranžové připomíná zapadající slunce, a tak se vám díky němu bude i lépe usínat.
 
 
Tmavé barvy
 
V ložnici se většinou upouští od užití tmavých barev, aby místnost nevypadala ponuře a stísněně. Je to však velká škoda – tmavé a hluboké odstíny, jako je například tmavá šedá nebo námořní modř, vytvářejí vysoce elegantní a luxusní prostředí. Navíc kolem sebe šíří uklidňující atmosféru, díky které se vám bude lépe relaxovat.
 
 
Konec nepořádku
 
Čím střídměji bude vaše ložnice zařízena, tím méně rušivých podmětů bude obsahovat a vám se tak v ní bude lépe spát. Z ložnice tedy odsuňte vše, co zde nepotřebujete a co by vás od kvalitního spánku mohlo odvádět. Na prvních místech v tomto seznamu by měla být elektronika a věci potřebné do práce.
 
 
Zeleň
 
Svěží zeleň, ať už v podobě rostlin, řezaných kytic, nebo vonících bylinek, vnese do pokoje svěží a šťastnou náladu a navíc zafunguje jako příjemná ozdoba.
 
 
Střídmý design
 
Pokud máte problémy se spánkem, mohou na vás rušivě působit nejen jasné barvy, ale i výrazné vzory. Vyhněte se jim proto obloukem a dejte přednost neutrální barevné paletě, která je velmi módní, nadčasová a sofistikovaná.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Holova: A kde nakupujete vybavení...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo