Malé ložnice ve velkém stylu

15.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 0 |

Mnohdy se stává, že pro ložnici je v interiéru vymezena ta nejmenší místnost. Toto řešení se může zdát logické – vždyť v ložnici pouze spíme a přes den ji obvykle příliš nevyužíváme. Kvalita spánku, kterou do velké míry ovlivňuje vzhled okolního prostředí, však působí na to, jak jsme zdraví, výkonní a spokojení. Nenechávejte proto své malé ložnice ležet ladem, ale naopak je při zařizování pojměte ve velkém stylu.

Malé ložnice ve velkém stylu  - foto, Hyperbydleni.cz
1. Světlé a jasné barvy
 
Bílá barva dokáže i s malou ložnicí provést hotové zázraky. Místnost díky ní bude vypadat svěže, čistě a prostorně. Pokud je na vás bílá příliš ostrá, vneste do ní výrazné barvy pomocí doplňků. Vhodné je doplnění bílé černou a šedou, čímž vytvoříte slušivou barevnou paletu typickou pro uklidňující skandinávský styl. Bílou však můžete dokonale zjemnit také pastelovými odstíny, které do ložnice vnesou něžnou a romantickou atmosféru. Bílé barvě sluší též kovové doplňky, které místnosti propůjčí punc luxusu a elegance. Nezapomínejte na to, že čistě bílou místnost zateplí a zútulní nejen výrazně barevné doplňky, ale i materiály s výraznou texturou či vzory.
 
 
2. Lůžko v rohu
 
V malé ložnici je znát každý centimetr, který se vám podaří ušetřit. Z tohoto důvodu své lůžko neumisťujte do středu místnosti, ale do jejího rohu. Ušetříte tím opravdu velký prostor, který byste jinak museli nechat volný po obou stranách postele. Navíc postele umístěné v rohu vypadají velmi ležérně a útulně zároveň, takže si na toto řešení jistě brzy zvyknete.
 
 
3. Minimalismus
 
Vzhled ložnice ovlivní nejen umístění postele, ale i její design. V případě malých ložnic se vždy přiklánějte k minimalismu, který prostor tolik nezatěžuje. Postel v takovém duchu má odlehčenou konstrukci, pyšní se jednoduchým tvarem, a přesto poskytuje maximální komfort. Vždy volte lůžko bez nebes a bez výrazného čela, které by prostor zbytečné zaplňovaly. V prostoru nad postelí raději upřednostněte praktičtější doplňky – například poličky.
 
 
O co však svou postel můžete směle obohatit, jsou spodní úložné boxy a zásuvky, které snadno nahradí skříně a komody. Výhodou těchto prvků je jejich velký úložný prostor, snadná ovladatelnost a dekorativní design.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.
 


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Malé ložnice ve velkém stylu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo