Malé ložnice ve velkém stylu

15.10.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Ložnice | Komentářů 0 |

Mnohdy se stává, že pro ložnici je v interiéru vymezena ta nejmenší místnost. Toto řešení se může zdát logické – vždyť v ložnici pouze spíme a přes den ji obvykle příliš nevyužíváme. Kvalita spánku, kterou do velké míry ovlivňuje vzhled okolního prostředí, však působí na to, jak jsme zdraví, výkonní a spokojení. Nenechávejte proto své malé ložnice ležet ladem, ale naopak je při zařizování pojměte ve velkém stylu.

Malé ložnice ve velkém stylu  - foto, Hyperbydleni.cz
1. Světlé a jasné barvy
 
Bílá barva dokáže i s malou ložnicí provést hotové zázraky. Místnost díky ní bude vypadat svěže, čistě a prostorně. Pokud je na vás bílá příliš ostrá, vneste do ní výrazné barvy pomocí doplňků. Vhodné je doplnění bílé černou a šedou, čímž vytvoříte slušivou barevnou paletu typickou pro uklidňující skandinávský styl. Bílou však můžete dokonale zjemnit také pastelovými odstíny, které do ložnice vnesou něžnou a romantickou atmosféru. Bílé barvě sluší též kovové doplňky, které místnosti propůjčí punc luxusu a elegance. Nezapomínejte na to, že čistě bílou místnost zateplí a zútulní nejen výrazně barevné doplňky, ale i materiály s výraznou texturou či vzory.
 
 
2. Lůžko v rohu
 
V malé ložnici je znát každý centimetr, který se vám podaří ušetřit. Z tohoto důvodu své lůžko neumisťujte do středu místnosti, ale do jejího rohu. Ušetříte tím opravdu velký prostor, který byste jinak museli nechat volný po obou stranách postele. Navíc postele umístěné v rohu vypadají velmi ležérně a útulně zároveň, takže si na toto řešení jistě brzy zvyknete.
 
 
3. Minimalismus
 
Vzhled ložnice ovlivní nejen umístění postele, ale i její design. V případě malých ložnic se vždy přiklánějte k minimalismu, který prostor tolik nezatěžuje. Postel v takovém duchu má odlehčenou konstrukci, pyšní se jednoduchým tvarem, a přesto poskytuje maximální komfort. Vždy volte lůžko bez nebes a bez výrazného čela, které by prostor zbytečné zaplňovaly. V prostoru nad postelí raději upřednostněte praktičtější doplňky – například poličky.
 
 
O co však svou postel můžete směle obohatit, jsou spodní úložné boxy a zásuvky, které snadno nahradí skříně a komody. Výhodou těchto prvků je jejich velký úložný prostor, snadná ovladatelnost a dekorativní design.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.
 


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Malé ložnice ve velkém stylu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo